Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha a gitáromon elszakadt egy...

Ha a gitáromon elszakadt egy húr, elég ha csak azt cserélem, vagy jobb lenne az összeset? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Egy új akusztikus gitárról van szó, kb. másfél hete érkezett meg Németországból. Amíg otthon voltam, semmi gond nem volt vele, viszont visszajöttem egyetemre, az út alatt pedig elhangolódott a gitár. Nekifogtam behangolni, s minden simán ment, amíg a vékony E húrhoz nem értem. Egyet forgattam rajta, s elpattant, de mivel még elég új a hangszer, nem tudom, hogy feltétlen ki kellene-e cserélni rajta az összes húrt, vagy fog működni úgyis, ha csak azt cserélem.

ápr. 15. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanolyan húrt találsz, akkor elég, ha az elszakadtat cseréled.
ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném két dologgal.

Az első, és legfontosabb: a gyári húrkészlet az esetek túlnyomó többségében nem hozza egy alap D'Addario szett minőségét. Nem tudni, miért, valahogy mindig ez van. Mindenképp jó dolog alapból egy új húrkészlettel együtt venni a gityót, nyilván akkor már valami jóáras ünnepelt minőségűvel.

A másik: jó lenne tudni, hol szakadt el. Ha megvan még, akkor feszítsd vissza kézzel a helyére, és ha húrlábon vagy szemöldökön szakadt, akkor érdemes lenne ezt elmondanod egy hangszerésznek, mert ott lenne egy kis ékszerész szintű lemunkálnivaló.


Bónusz meglátás: tudnod kell, milyen vastag húrok vannak rajta, ahhoz a készlethez megfelelő vastagságú E1-et kell vadásznod. Lehetőleg olcsót, ha nem tudtad a felfekvési helyekhez hasonlítani a hosszt.

ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy amennyiben még viszonylag friss a húrkészlet, lehet egy-egy húrt is cserélni, de például egy hónapos húrok esetében én már az egészet lecserélném.
ápr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az első gitáromnál ugyan ez volt, csak a második nap a D4-gyel másnap az A5-tel rá egy hétre az E6-tal… utána cseréltem az egészet.
ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!