Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség azok között...

Mi a különbség azok között akik punkot vagy rockot hallgatnak?

Figyelt kérdés
és mért van hogy sok esetben a skinhead-ek utolják a punkot
2010. okt. 27. 16:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
Sok különbség van köztük de sok azonosság is. Először is zeneileg kell különbséget tenni. A punk műfaj nem olyan régi és tulajdonképpen a 60 as évek végén és a 70 es évek elején fejlődött ki mint a rockzene egyik vállfaja. Sokkal egyszerűbb zeneileg. Letisztultabb. A punk szó jelentése tulajdonképpen csöves szóvala sszocsiálható. Ezt a punkok megjelenésén is tükröződik. A rockerek igényesebbek és jellemző rájuk a hosszú haj persze ez nem etalon. A punkoknál a taréjban hordott haj különböző szinekkel kockás 3/4 es nadrág stb. A skinhead mozgalom megint egy más dolog elvileg angliában fejlődött ki a munkásosztály védelmére de a skinhead zene alapjai a punk és a rock irányába nyulnak vissza. Hogy itt miért utálják nemtudom kérdezd tőlük. Leegyszerűsitve a rockzene bonyolult dallamosabb a punk műfaj letisztultabb ugynevezett 3 akkordos és a skinhead zene a punk műfajra alapoz.
2010. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2010. okt. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

előző: ezek nem igazi punk zenék, és amit metalból linkeltél, az is a "divatosabb" verzió.


punk:

http://www.youtube.com/watch?v=2HhJakyWVJg&feature=related


metal (most elfogult leszek a thrash-el szemben, ez a kedvenc műfajom, és kedves kérdező, nem ártana tájékozódni a stílusbeli különbségekről is, ha érdekel a téma, a punkot és a keményebb rock zenét, metalt nem lehet egy kalap alá veni)

http://www.youtube.com/watch?v=0Kv-MMZvYUY

2010. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy 18 éves lány voltam, ha ez számít valamit.
2010. okt. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy valaki bele fog szólni azokba, amiket linkeltem:) De kategorizáld légy szíves, hogy mi igazi és nem igazi punk, és hogy mi a divatos és nem divatos rock:)

Ha a Metallicától például az Enter Sandment küldtem volna, arra is azt mondtad volna, hogy divatos?

Tudom, linkelhettem volna "igazi" punk zenéket is, mint Ramones, Sex Pistols. Ezek ugyanúgy punk zenék, csak jóval régebben készültek:) (Halkan megjegyzem, a Punkon belül is vannak kategóriák. A Blink 182 például skate punk-ot játszik) De nekem a "hamis" punk jobban tetszik:)

És persze rockból is linkelhettem volna "atavisztikkusat", mint Led Zeppelin, Van Halen, Queen. Csak nekem a fentiek jobban tetszenek:))

Amúgy szemléltetésnek jók voltak a linkek, ha bejön eneked, ha nem:) Én is 18 éves lány vagyok:D

2010. okt. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nem kötekedésből írtam, de ha már kérdeznek, ne a langyi zenéket mutassuk meg neki, hanem a tökösebbeket! :D

külöben az enter sandman még nagyobb sláger, de arra nem azt mondtam volna h divatos, hanem h sláger, mint már az előbb is írtam :D Justice-ig volt a király!

2010. okt. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyik tábort sem ismerem túlságosan, de az utálatról az jött le, hogy a punk elméletileg minden szabályt elutasít. Hajlandó lemondani gyakran a legalapvetőbb javakról is, csak azért, hogy senki ne szóljon bele az életébe, senki ne irányítsa, ne utasítsa, stb.

A skinheadeeknek van egy ideológiájuk, és annak megvalósításáért sokszor szigorú, már-már katonás rendben hajlandóak élni. Alap az alá-fölé rendeltség és a szigorú szabályok.

A gond a homlokegyenes felfogás és életvitel mögött rejlik.

2010. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A punk a rock egyik alfaja, ami azért alakult ki, mert a rockereknek elegük lett abból, hogy az akkori rockzene el-divatosodott, és már nem szólt semmiről, kihalt belőle a lázadás. Ezért létrehoztak egy új stílust a punkot, ami zenéjét tekintve sokkal egyszerűbb, natúrabb, a rocknál. Külsőre a punkok szakadtabbak, toprongyosabbbak, színesebbek, és szeretik a taréjra felállított hajat. Persze létezik átmenet, a punk-rock, és vannak punk-rockerek(pl én=D). A skinek meg azért nem igazán bírják mostanában a punkokat(mert régebben még haverok voltak),mert a ők baloldaliak, a punkok meg ugye jobbboldaliak.
2010. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elírtam a punkok baloldaliak, a skinheadek meg jobboldaliak.
2010. okt. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mióta azt hiszik a punkokról, hogy kommunisták, azóta nem bírják őket a skinheadek, pedig punks not red!
2010. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!