Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Falco miért nem váltott...

Falco miért nem váltott kicsit huzamosabb ideig rockra? Miért nem maradt nála? Nagyon illett hozzá...

Figyelt kérdés

Eredetileg komoly zenésznek készült, majd pop és disco műfajokra váltott. Azonban mégis volt neki egy kitérője, ami szó szerint hatalmas port kavart Németországban, Ausztriában és az egész világon. Ez a kitérő mondhatni elég nagy váltás volt a korábbi disco és pop stílusú dalokhoz képest, mivel rögtön a hard rockot célozta meg. Nem egy szelídebb, boldog témájú fajta rock... Ez pedig a Jeanny című dala volt, amit németül és angolul énekelt. Hatalmas botrány robbant ki, mivel többek szerint konkrétan egy fiatal lány megerőszakolásának, majd meggyilkolásának dicsőítéséről szól. Ő azt mondta, hogy nem kéjgyilkosságról akart írni, hanem "egy gyilkosan jó számot" akart írni. A téma valóbban kegyetlenül húzós, ugyanakkor maga a szám szerintem remek, ha a szöveget nem nézem. Ennek ellenére mégis világsláger lett mind Nyugat-Németországban, mind Ausztriában, mind Franciaországban, mind Olaszországban, mind Nagy-Britanniában, mind az Egyesült Államokban, mind Japánban, mind Kelet-Németországban, de még a Szovjetunióban is népszerű volt és vezetett egy rakat slágerlistát, bár a keleti blokkban "az erkölcstelen témája miatt" próbálták teljesen bojkottálni, míg nyugaton nem egyezményesen de sok rádióban nem játszották, betiltották vagy előzetes figyelmeztetéssel játszották le.


https://www.youtube.com/watch?v=Urw-iutHw5E


Szerintem egyébként nagyon illett hozzá a rock, talán még jobban is, mint a pop, meg a disco.


Nem tudom, hogy jó kategória-e.



ápr. 25. 14:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de jó zene lett
ápr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!