Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Hol voltál kiről szól ?

A Hol voltál kiről szól ?

Figyelt kérdés
Az AWS zenéje kiről szól ? Család vagy szerelem ?

máj. 1. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Örs koncertjein mindig úgy vezette fel, hogy ez azokról a politikusokról szól, akik semmit se tesznek a népük jólétéért és nagyívben tojnak az emberek problémáira.

Nyilván mindenki úgy értelmezi, ahogy szeretné. Nekem ez a dal mindig arról az érzésről szólt, mikor azt hitted, valaki szeret és bízhatsz benne, aztán a legnagyobb bajban hagyott cserben.

máj. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Valahol azt olvastam, hogy eredetileg a nagyapjához írta, akit régen elvittek Szibériába munkatáborba. Aztán a legtöbben persze másképp azonosolnak vele, a klip is inkább a szó nélkül lelépő, cserben hagyó szülőket/szerelmeket/barátokat sugall.


(Nem találom a cikket sajnos.)

máj. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Ebben a dalban pont az a legszebb szerintem, hogy nincs meghatározva kiről szól. Egy olyan embernek, aki cserben hagyott, és nem volt ott melletted, amikor a legnagyobb szükséged lett volna rá.


Hogy ez a te életedben egy családtag, partner, barát, stb. az igazából a saját helyzetedtől függ.


Örs csodálatos szövegíró volt, és a sok-sok általa készült mestermű közül, nekem pont a Hol voltál? az egyik legnagyobb kedvencem. Annyira nyers, őszinte, és a szívedig hatoló, hogy arra talán szavak sincsenek... Volt szerencsém élőben hallani tőle ezt a dalt, én más felkonferálásre emlékszem, de arra már konkrétan nem, mi volt az :)


A nagyapjával kapcsolatos történetet én is hallottam már, volt, hogy valamelyik koncerten el is mesélte, erre viszont emlékszem :D

máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!