Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Ez hogy van?...

Gitárosok! Ez hogy van? Léciii, segítsééég!

Figyelt kérdés
Járok gitárórára.Már egy két számot el tudok játszani. ELég kezdő vagyok. a pengetéssel van egy kis gondom, de azt még meg tudom tanulni...na de vannak ezek a hangok vagy mik, h eisz, disz, ász, stb...és fogalmam sincs, hogy ezek miért vannak, hogy vannak :S Meg hát Pl lefogsz egy C dúrt, aztán azt magasabban már nem úgy fogom le, hanem vhol máshol....ez nekem elég bonyolult...Tudom a kérdés is elég béna:S
2010. nov. 10. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos, ha jártál volna zeneiskolába is ezeket nagyjából tudnád.


Az eisz, ász meg ilyeneket a kottán egy kis b-betűvel jelölik a hangjegy mellett, azt jelölik, hogy fél hanggal lejjebb van.


Olvass ennek utána, kérdezd meg tanárodat, azért jársz oda, nem?

2010. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sürgősen válts tanárt:D Én ezt kb. első szolfézs... nem is, első elemi ratyi általános énekórán tanultamxD

Ezeket az izéket - ájsz, ejsz stb:D - félhangoknak nevezzük. Például: gitáron lefogod a H1-et. Ez lesz a C hang. A H2 lesz a Cisz(kereszt előjel). A H0 pedig a cesz(kis b előjel. Ennyi És ugye gitárnál a dolgokat az zavarja nagyon össze - már akinek:P -, hogy míg valamennyi húron az 5. bundnál lefogva kapod meg a következő húr alaphangját, addig G húrnál ez a 4. bund, nem az 5. Ez megbontja a rendszwert:D Amúgy ajánlom figyelmedmbe a kromatikus skálákat...

2010. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nemfontos ezeket tudnod,zene iskolába meg nehogy menj,ott cska kottázni,sz@ros kis népdalokat fogsz tanulni.Kotta megtanulás fölösleges 1 2.Azért nemfontoss tudnod mert késöbb ezeket marhára nemfogod használni.Engem kinevettek amikor nemtudtam ezeket de aztán fogták a fejüket amikor mondtam hogy IIIgen?És ti ilyet tudtok?Azt lejátszottam 1 kb 1 és félperces ideoda mászkálós sweepes tappinges szólót.Max a hangoláshoz kellene,de ha nincs botfüled akkor anélkül is betudod hangolni.

-Ja és válts tanárt.

2010. nov. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bumbi02 ***** válasza:
43%

ott kezdeném h eisz nincs:)

gitár tanulásnál fontos az elmélet tanulása:) már ha valaki nem csak betanitott munkás akar lenni a zenében, és csak megjegyzi h mit hogy kell eljáccani, de azt hogy miért, és hogy mit csinált azt nem tudja..

ami neked hiányzik elmélet szerintem:

hangsor, a gitár hangjai hogy helyezkednek el.

2010. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a batanított munkás, aki kotta nélkül nem tud játszani + aki betanulja a tabokat ész nélkül. Az igazi játék az, ha az ember azt játssza, amit akar, amit elképzel gondolatban. Ehhez pedig semmi más nem kell, csak gyakorolni, de nagyon sokat.Dolgoztam már külföldön is, itthon is olyan zenészekkel, akik azt sem tudták, mi az C dúr, de simán lealáztak mindenkit a játékukkal. Az utóbbi 2 hétben 3 ember is volt nálam, aki min. 7 évet járt zeneiskolába, és úgy ment el, hogy többet nem akar zenélni. PEdig én csak jamelni akartam velük. 1 percet nem jártam suliba, itthon viszont rengeteget gyakoroltam, ami min 4-5 óra naponta. Ja, és ettől függetlenül tudom az elméletet is, mert egy idő után azt is megtanulja az ember. Ezek meg jönnek nekem nagy arccal, skálázgatnak oda-vissza, de egy sima akkordmenetre nem tudnak mit játszani...
2010. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sok segítség volt.:)
2010. nov. 12. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!