Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik elk. Ak....

Szerintetek melyik elk. Ak. Gitárt válasszam? Stagg/Ibanez

Figyelt kérdés

Sok gitárt átnéztem már, ill. ezen az oldalon is olvasgattam, de nem tudok egyértelműen választani:


Stagg sw-206

[link]


Ibanez AEG8e

[link]


Most mindenki rávágja hogy Ibanez, de nem feltétlen jobb. Yutubon hallgattam pár videót de Ibanez hangja nem tűnt olyan jónak.


Kérdés: Egy felsőkat. márka olcsó gitárját, vagy egy középkat. márka drágább gitárját vegyem? Én az utóbbi mellett voksolok, de sajnos kezdő gitárosként nem értek hozzá ennyire.


2010. nov. 16. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, egy haveromnak van stagg gitárja, igaz, egy fokkal olcsóbb fajta, egy kisebb koppanás miatt szétjött rajta egy illesztés, az akciója (húrok és bundok közötti távolság) vagy fél centis, ami rossz játszhatóságot jelent.

Egy gyárban egy drágább fajta gitárnál is részben ugyanazokat a módszereket, anyagokat és alkatrészeket használják egy olcsóbb modellnél, mint a drágább modellnél. Ez így van az autógyártásban meg szinte mindenben, költséghatékonyság miatt. Ezeket az elérhető árú gitárokat is úgy gyártják a sorban, ne legyenek illúzióid. Szerény véleményem szerint attól, hogy ebbe a stagg gitárba beleraktak valami elektronikát, mondjuk 80%-ban ugyanaz a gitár marad, mint az olcsóbbik.

Szóval én a márkára szavazok.

Amúgy youtube-on nem hiszem, hogy hitelesen átjön egy akusztikus gitár hangja.

2010. nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Daweee000 ***** válasza:

Szerintem Cort.

Az Ibaneznek gyengék az olcsó modelljei, a Stagg meg úgy ahogy van egy híg fos. Ebben az árkategóriában a Cort gyártja a leghasználhatóbb darabokat.

2010. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
fender cd-60ce?
2010. nov. 16. 19:08
 4/5 anonim válasza:
Nekem is egy Fender cd60 gitárom van. A legtöbb hasonló árú gitárnál mérföldekkel jobb a hangja, és kényelmesebb.
2011. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én is pont eközött a 2 gitár közt vacilálok... végül melyiket vetted meg?
2011. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!