Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A basszusgitár sokkal jobban...

A basszusgitár sokkal jobban tetszik mint a szóló (külsőleg), de egyenlőre csak otthon szeretnék játszani, és arra meg "kevés" a basszus nem? Ti melyiket ajánljátok? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Tanulj meg gitározni egy alapszinten sima gitáron. (akusztikus vagy elektromos, mindegy).

Azután válts át basszura.

2010. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit értesz "kevés" alatt? Azt hogy a basszusgitár "csak" ritmus hangszer? Különben meg ha a bass tetszik, akkor hajrá! Én feleslegesnek tartom, hogy gitáron sajátísd el az alapokat, majd válts basszusra. Kezdj rögtön a hangszereden!
2010. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha profin tudsz játszani akkor a hangszertől függetlenül tudsz úgy játszani, hogy az a hangszer ne legyen "kevés". :)


Nem kevés a basszus főleg ha ismersz technikákat hozzá, de ha számokat akarsz gyakorolni akkor ajánlott úgy, hogy a zenére játszol, olyankor meg mindegy, hogy melyik szólamot játszod.

2010. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Daweee000 ***** válasza:
Hát az nem nagy dolog hogy külsőre jobban bejön... a hangzást figyeld, abban melyik jön be jobban, a többi mellékes. Az meg hülyeség, hogy bármin akarsz játszani, akusztikuson kell kezdeni, azon érdemes kezdeni is, mint amin akarsz játszani, másképp nem fogod annyira élvezni, "legyünk túl rajta hogy aztán az legyen amit én akarok" érzésed lesz, és meg fogod utálni az akusztikust. Persze azzal a legcélszerűbb, mert nem a legegyszerűbb játszani rajta, jól beedzi a kezed, de hogyha az elektromos vagy a bass az álmod, akkor hülyeség az időt pazarolni, mert a legfontosabb csak a zene és a hangszer szeretete, és a szórakozás. Ha ez nincs meg, hiába minden.
2010. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt értem a "kevés" alatt, hogy a basszus csak ritmushangszer. Van már otthon egy "nevesincs" klasszikus gitárom, most azon tanulgatok. Az igazat megvallva, a hangja talán a szólónak tetszik jobban... Így visztont értelmét veszti a kérdés. Szerintem maradok a szólónál, aztán ha végképp nem jó, legfeljebb váltok. Vagy megtanulok mindkettőn... :)
2010. nov. 27. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!