Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha nem tudok kottát olvasni,...

Ha nem tudok kottát olvasni, és nem tudok zene elméletet akkor lehetek Jazz zenész?

Figyelt kérdés
18 éves srác vagyok, gitározok, de nem tudok kottát olvasni, hallás alapján csinálok mindent. Nagyon tetszik a jazz, és Frank Sinatra a kedvencem, de néha úgy érzem felesleges ezt az egészet csinálnom, mert úgyse leszek olyan jó, hogy előadhassam esetleg ezeket... Főleg a zene elméleti háttere miatt aggódom... 16 évesen kezdtem a gitárt amúgy.
2010. dec. 17. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
ha van érzéked a zenéhez, (márpedig van, ha hallás alapján zenélsz,) akkor persze hogy lehetsz, ha tudsz jazz-t játszani. ha jól emlékszem, a jazzban igen fontos szerepet játszik az improvizáció, márpedig a kottaolvasás ezt nem viszi előrébb...
2010. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos az előző állítás nem igaz.

Valóban lehet imprózni "fülből", de meg fogsz akadni, ugyanazokat a kliséket fogod csak játszani, egysíkú lesz a játékod.

A jó improvizációhoz tisztában kell lenni mindenféle skálákkal, összhangzattal. És miután ezeket megtanultad, kigyakoroltad, akkor lesz olyan zenei "szókincsed", ami sokkal több dologra vezet majd.

Ez olyan, mint egy nyelv. Ha kevés szót ismersz, nem tudsz jól mesélni, sztorizni. Ahogy bővíted a szókincsedet, egyre jobb lehetsz, de anélkül nem.

Én jazz-dobosként sokmindenkivel játszottam már (csak pár szólista példa: Sárik Peti, Nagy János, Bacsó Kristóf, Fekete-Kovács Kornél, stb.), és nem ismerek olyat, aki jó jazz-zenész és ne lenne tisztában a zeneelmélettel.

2017. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!