Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorázás kiskorom óta...

Zongorázás kiskorom óta tetszik. Soha életemben nem játszottam hangszerem. Most 21éves vagyok. Nagyon szívesen megtanulnék zongorázni. Mit javasoltok? Volt aki ilyen idősen kezdett tanulni? Meg tudok még jól tanulni zongorázni? Debreceni vagyok amúgy

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 23:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj el zeneiskolába. Azt ne várd, hogy a Carneggie Hallban leszel ünnepelt sztár zongorista, de attól még szépen megtanulhatsz játszani. Vedd komolyan, amit a tanárod mond és mutat, gyakorolj sokat és akkor néhány év alatt egész komoly eredményeket érhetsz el, ha csak egy kicsi tehetséged is van hozzá.
2010. dec. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én 19 vagyok, és én is ezen gondolkozom. De én zeneiskola helyett, magántanárt ajánlanék. Kezd el persze, annyira jó dolog az az érzés, h a kezed alatt megszólal egy hangszer.
2010. dec. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

én is magántanárra gondoltam.


mondjuk szerintem rajtunk áll, hogy mennyire leszünk jók, mennyire vagyunk elkötelezettek, mennyit gyakorlunk


http://www.youtube.com/watch?v=x9ytO7Nq-B8&feature=related

így nagyon állat lenne játszani


Tori Amos - Siren ez is nagyon jó

A The Moon filmnek is nagyon tetszenek a zenéi pl. Nursery

Ilyeneket olyan jó lenne otthon tudni játszani

2010. dec. 21. 00:57
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy hangszeren való játszás elsajátítása nagyon hosszú idő és munka. Mert azon kívül, hogy kézügyesség és gyakorlás kell, azon kívül van sok elméleti dolog is, hangsorok, hangközök stb. Kitartással mindent meg lehet tanulni, sok sikert kívánok!!!!
2010. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok, hát amit belinkeltél, olyan szinten fél év alatt magadtól magtanulhatsz játszani.

Ajánlom figyelmedbe az itt lévő skálákat, trillákat, érzelmeket (különösen a 2. perctől):

http://www.youtube.com/watch?v=hEnfZjqMSy0

Tudom, én mondtam, hogy ilyen szintre nem lehet ennyi idősen eljutni, de azért amit mutattál, annál jóval jobb lehetsz.

Viszont fenntartom, hogy a zeneiskola jobb. Elég sok zenészt ismerek (magam is az vagyok :) ), hivatásos és hobbimuzsikust is, és nagyon jól látszik, hogy mennyivel jobban csinálja az, aki érti, amit csinált.

Ha zeneiskolába mész, tanulnod kell szolfézst és összhangzattant is egy kicsit. Ez több okból jó: egyrészt ha érted, amit játszol, sokkal szebben tudod előadni, másrészt pedig sokkal, de sokkal könnyebb megtanulni. Főleg az összhangzattan jó, egy-két év tanulás után úgy ülsz oda a zongorához, hogy egyrészt bármilyen dallamhoz tudsz akár azonnal improvizálni egy kiséretet - vagy akár többet, másrészt olyan érzés, ezt nem tudom másképp megfogalmazni, mintha a kezed alá másznának a megfelelő billentyűk. És az nagyon jó :)

Természetesen egy magán zongoratanár is általában tanít ezekből valamennyit, de az mindig a zongorázás rovására megy. Valamint akárhogy nézzük, sokkal drágább kifizetni óránként 1-2-3 ezer forintot, mint félévenként 10 ezret.

Természetesen te döntöd el, hogy mit választasz, de nem látom, hogy mi előnye lenne egy magántanárnak. Az akkor jó, ha már megvannak a zenei alapjaid, de gondolom, nálad még nincsenek.

2010. dec. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszod.


a zeneiskolákról semmit sem tudok.


hogy kell ezeket elképzelnem? ha beiratkoznék oda, akkor hetente hányszor kell járni, mit tanulnék? mennyi ideig tart? hasonló egy gimnáziumi képzéshez? tényleg semmit nem tudok róla

(közgáz egyetemre járok itt Debrecenbe)


á nagyon jó ahogy játszik, akit belinkeltél


amúgy ismersz olyan világhírű zenészt, aki 20éves kora után kezdett zenélni és ennek ellenére nagyon sikeresen játszik hangszereken? -motivációnak-

(ezt ki is fogom majd írni itt kérdésnek)


ezt imádom ahogy játszik ez a nő

http://www.youtube.com/watch?v=DNlEF-NZJss

2010. dec. 21. 15:10
 7/16 anonim ***** válasza:

Én 23 évesen kezdtem el gitározni, igaz 10 évesen jártam valamennyit zeneiskolába is, de az nem tetszett. Nem jött be a szolfés meg a sok magolás amit az takart, ezért vagy 10 évig utána nem is nyúltam gitárhoz. Most magamtól tanulok és sokkal jobban szeretem így. Így olyat játszhatok amit én szeretek és kedvem van hozzá.


Nekem mondjuk nincs olyan ambícióm, hogy valami zenész legyek, hobbiból csinálom. Ha te is így állsz hozzá, akkor inkább magadtól tanulj, youtube vedeók, honlapok, stb. Simán lehet úgy élvezhetően zenélni, hogy nem érted mik azok a mólok, dúrok meg mittoménmik, csak fül kell hozzá, hogy halljad mikor csinálod jól vagy rosszul.

Ha profibban akarod csinálni, ahhoz sok szerencsét kívánok, zeneiskola vagy egy jó magántanár lehetne a megoldás.

2010. dec. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

magamnak akarok zenélni hobbiból.

viszont nagyon maximalista vagyok, ezért magasak magam felé az elvárásaim


zenélést, éneklést soha nem tanultam

2010. dec. 22. 00:41
 9/16 anonim válasza:

Szia Persze hogy megtanulhatsz Lady GaGa 4 éves kora óta játszik és 10 év után jött össze az első fellépése.Neked is sikerülni fog amúgy én egy 14 éves fiu vagyok és én is most fogok megtanulni vagyis szertnék megtanulni zongorázni

Sok sikert :)

2011. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Ez egy gyönyörű Lady GaGa zene és zongorával van

A youtube.com on sok Gaga van zongorával ha megkeresed azt h lady gaga piano sok szép zene van eze az oldalon

És amyugy meg tudsz biztos tanulni csak akarat kell

2011. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!