Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Házilag csinálhatnék egy...

Házilag csinálhatnék egy akusztikus gitárt?

Figyelt kérdés
Spanom állítűlag elektromos gitárt csinált, megvette bele azokat az elektronikai cuccokat, meg a fémhúrokat, és ment is, csak megszívta, mert elhajlott a Griff-je a fémhúrok miatt, én nem akarnák összehozni egy profi szuperhiper jó gitárt, csak egy szimplát, egy nejlonhúros gitárt(Mert nem szeretnék a griffel cseszegetni) hogy tudnék összehozni?
2010. dec. 25. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Veszel megfelelő fát kivágod összeragasztod lelakozott.

Nézel valami szabványt hogy ne csak vaktába csináld.

Veszel húrokat kulcsokat stb.

Dobgitárra gondoltál nem??

2010. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
teszkóba veszel 9k ft ért
2010. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Amatőr vagyok gitárok terén, nem tudom mi az a dobgitár, de szerintem gondolom mire gondolsz, jah, valszeg arra gondolok! Am. gitároknál mit jelent az a jelzés, mint Pl.


3/4 vagy 4/4?Ezek mit akarnak jelenteni?

2010. dec. 26. 08:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Az 1/2; 3/4; 4/4 a gitár mérete. A 4/4 méretű az a normál gitár. Az 1/2-es és a 3/4-es értelemszerűen fele, illetve háromnegyede a normál méretű gitárnak. Ezeket kicsi emberkéknek, vagyis gyerekeknek készítik. Ezek nem játékgitárok.

Csatlakozom az előttem szólóhoz, inkább vegyél egy olcsóbb fűrészt, vagy próbálj ki egyáltalán valahol egyet, esetleg menj el egy tanárhoz, hogy mutassa meg, mi is az a gitár...

Sajnos a projekted egyenlőre több sebből is vérzik, mert egyrészről egyenlőre fogalmad nincsen a gitár típusokról, szerintem így a gyártási technológiáról. A gitár készítés hihetetlen precíziós munka, tekintettel, hogy a megfelelő hangképzésben rendkívüli szerepe van a gitár egyes részeinek távolságától.

Szeretném a segítségedet kérni: mi az a griff?

2010. dec. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hogy őszintén megmondjam csak hallottam róla, tudomásom szerint egy madárféle akar lenni, de egy csávó a GRIFF-re, vagyis a gitár nyakára akart utalni, szal valszeg az akart volna lenni, de nemtom!
2010. dec. 26. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!