Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miről szól a Csík zenekar...

Miről szól a Csík zenekar Most múlik pontosan c. száma?

Figyelt kérdés

Tudjátok az amit egyszer a Veca is énekelt.

Oké tudom hogy a szerelemről meg az életről meg ilyenekről szól, de pl. mi az hogy "Egy táltos szív remeg a konyhakésben"?

Vki lefordítaná nekem az egészet úgy hogy én (kicsit fogyi)is meg értsem?


2011. jan. 1. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
"Egy táltos szív remeg a konyhakésben"-én azt érteném hogy valaki sziven döfte magát.
2011. jan. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tökre nem a szerelemről szól, hanem a drogokról. Tudni illik, hogy aki ezt a számot írta az kemény heroin függő volt. És amúgy ez nem a Csík zenekar száma, hanem a Quimby-é.
2011. jan. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez Quimby szám :)
2011. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

20:47esnél a pont. A szerző Kiss Tibor...szerintem a magyar "zeneipar" egyik legkiemelkedőbb alakja.

Amúgy meg elég durva, hogy mi lett a Most múlikból. Felállt a szőr a hátamon mikor az xfaktorban nyávogta el az a csaj...

szerintem egyébként messze nem a legjobb Quimby szám...csak hogy néhány példát mondjak: Rottein Vein, Nyina, I've got a girl, satöbbi, satöbbi. De ugyanezt tudnám elmondani az Ajjajjaj is, bár azt legalább nem értelmezték totálisan félre az emberek.

2011. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*ajjajjajról is
2011. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ja, amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak, és ne csak hőbörögjek (bocsi, csak felkaptam a vizet): az én szemszögemből arról szól, hogy hogyan próbálunk lemondani valami káros szenvedélyünkről. lehet ez egy szerelem is, vagy az alapszituációban a drog, meg persze mindenki másképp értelmezi, hiszen pont ez a jó benne: ha igazán magadra találsz egy-egy számban, és mindenkinek mást jelent (ilyen szempontból nem volt túl megalapozott az előbbi hozzászólásom) csak kicsit lesújtott, hogy a csík zenekart jelölted meg forrásként...


És most jön egy baromi nagy DE: éppenséggel az a bajom, hogy az emberek egyszerűen nem értik, hogy akkor mostmiisvan, meg hogy kerül oda a táltos vagy a konyhakés (úgy meg nehéz az a bizonyos "magukra találás") ebből a szempontból dicséretes, hogy utánanézel a dolognak, és nem csak hallgatod bele a vaksötétbe, "mert mostanság menő a quimby".

2011. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A Csík Zenekar próbált neki szerelmes töltetet adni.

Egyébként tényleg a drog ihlette, és az, hogy milyen nehéz is lemondani a káros szenvedélyekről.

A "táltos" szónál pedig nehogy egy lóra gondolj. Egy bátor, élettel teli, dobogó szívre.

A szöveg tényleg elég nehezen értelmezhető, de ha elkapod a fonalát, akkor megérted.

Az egész szöveget "magyarosabbá" lefordítani nem lenne túl értelmes dolog, az egészet egyben kell látni.

Nekem ezt egyszer le kellett fordítanom angolra. Nem volt egyszerű feladat. :D

Ja, egyébként a Csík zenekar-féle változatból kimaradt, de az eredeti szövegnek ez is része:

"Egy indián lidérc kísért itt bennem

Szemhéjain rozsdás szemfedő

A tükrökön túl fenn a fellegekben

Furulyáját elejti egy angyalszárnyú kígyóbűvölő"

2011. jan. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Ez a nóta egy csajról szól akinek felpuffadt a hasa székrekedése volt, de most múlt el neki, épp amikor a kerti WC-n nyomja ki...
2011. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miről szól a Csík zenekar Most múlik pontosan c. száma?"


Semmiről! Ugyanis ez a Quimbi száma!

Egyébként meg a drogokról.

2011. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!