Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelent a gitárban a c#m...

Mit jelent a gitárban a c#m meg a hasonló dolgok mert én csak az A. H. D. C. F. G. A. E6 ost tudom még és a B az mi?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
uhhh...ez aztán kérdés:D alapból nem értem,de amit kivettem azt elmagyarázom.Ugye van egy oktáv.Ebben 8 teljes hang található,sorrendben C D E F G A H.Ezek közt vannak a félhangok,# előjegyzéssel egy fél hangot fel, b előjegyzéssel egy félhangot le,kivéve a E és F közt,mert ott egy kis szekundnyi különbség van...a B pedig a H-nak a b előjegyzése,tehát egy fél hanggal H alatt. a C#m pedig egy akkord,a cisz-moll.Ez egy elég bonyolult dolog,azt így nem is fogod megérteni,ha tudsz,menj tanárhoz,vagy akárcsak szolfézsra,de ez nem feltétlen kell a gitárhoz,minden azon múlik,mennyire jó zenész akjarsz lenni.
2011. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm szépen :)

és bocsi, hogy ilyen értetlenül írtam le csak nem tudtam megfogalmazni :S

hát így nem értem annyira de megfogom mert járok szolfézsra is és gitár órákra is kb 1 hónapja :) csak van egy dal amit nagyon megszeretnék tanulni

2011. jan. 11. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!