Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hány éves korosztály szokott...

Hány éves korosztály szokott elkezdeni hangszeren tanulni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 05:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kötelezően jár - szülő, tanár, zeneiskola satöbbi -, akkor 7-8; ha ő gondolja, akkor lehet később is. Mondjuk 14.

Általános iskolások inkább furulyázni, középsulisok már gitározni is szoktak. Zongorázni mindkettő.


Én csak a tapasztalataimat írtam le, lehet, hogy valaki már 9 évesen elkezd gitározni, és hatévesen zongorázni vagy hegedülni.

2011. jan. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg változó. Van aki már egész fiatalon, míg más elkezd akár 30-40 évesen is tanulni játszani valamin.

Persze jobb, ha az ember minél hamarabb elkezdi, de a tanulás nem korfüggő, bárki bármikor elkezdheti (más kérdés, hogy fiatalon még könnyebben megy).

2011. jan. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Daweee000 ***** válasza:
6-60ig válttozó, de jellemzően általános/középiskolában szokás. Tapasztalataim szerint akik általánosban kezdik, idővel ráunnak, akik középsuliban, azok zenekart alapítanak. A kitartóak és szerencsések meg lesznek a profi zenészek, másrészt viszont hobbi szinten bármikor fel lehet venni valami hangszert, akár 30-40 évesen is, annyira az sem ritka. Persze ha az idő engedi.
2011. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én 13 évesen keztem :D
2011. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 6 évesen kezdtem zongorázni, de ez nem kor függő. Lehet később is, de hamarabb is akár. Ha komoly szinten akarja valaki végezni, bár azt 7-8 évesen kortól kezdve is el lehet érni.
2011. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!