Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hány év gyakorlás kel ehhez?...

Hány év gyakorlás kel ehhez? (zongora)

Figyelt kérdés
Februárban kezdek el zongoraórára járni. Mennyi idő szükséges ahhoz, hogy hallás után, kotta nélkül el tudjak játszani egy olyan zenét amit mondjuk a rádióban hallottam?
2011. jan. 18. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Viszonylag összetett kérdés. Egyrészt számít az, hogy mennyi idős vagy, ugyanis minél öregebb vagy, annál kisebb az esélye, hogy fejlődik a hallásod. Az pedig, hogy hallás után el tudsz játszani valamit, inkább jó hallás, mint képzettség kérdése. Ismerek egy rakás zenészt, aki zeneakadémiát végzett zongora/gitár-szakon, mégsem boldogulnak kotta nélkül, én ellenben bármit eljátszok gitáron hallás után (mostanában zongorán is egyre többmindent), pedig soha nem is tanultam zenélni.


Viszont a rádióban azért többnyire nem hallani túl komplikált dalokat. Hiszen a popdalok többsége megzsokott formulákat alkalmaz, megszokott akkordmeneteket, így mégiscsak elég nagy esélyt látok arra, hogy mondjuk egy év múlva már simán érezd az ilyen dalokat.

2011. jan. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kiegészítés a második bekezdéshez:

MIndehhez nem árt, ha nem csak a tanár leckéit gyakorlod folyamatosan (kezdetben főleg ujjgyakorlatokat, skálákat fogsz tanulni), hanem próbálgatsz eljátszani konkrét dalokat, amik tetszenek. Youtube tutorialok segíthetenek például.

2011. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!