Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Pontosan mibe különbözik a...

Pontosan mibe különbözik a xilofon és a marimba? Milyen ütőt vegyek xilofonhoz?

Figyelt kérdés
mi a különbség, ha mindkettő fából van. milyen ütőt ajánlotok, ami olyan átlagos,se nem túl hangos se nem túl mély hangot ad?
2011. febr. 2. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A xilofon esetében sokkal vékonyabb/kisebb az a lap, ami rögzíti az egyes lemezeket, így élesebb hangja van. A marimbának meg inkább tompa. Emellett a xilofon általában kettőtől négy oktávig terjed, a marimba pedig háromtól ötig.


Az ütőket meg próbáld ki magad. Mert az, hogy se nem túl magas, se nem túl mély, az eléggé szubjektív... Lehet, hogy ami nekem nem túl mély, az neked már az.

2011. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én fa xilophonhoz olyan ütőt láttam, aminek az egyik fele fa, a másik felén meg van egy zöld filc ráragasztva.


Nem tudom hogy ebből létezik egyáltalán több féle, még életemben nem próbáltam ilyet venni :)

2011. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!