Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Légyszi olyanok válaszoljanak,...

Légyszi olyanok válaszoljanak, akik szoktak zongorán akkordokat játszani! /?

Figyelt kérdés

A kérdésem, nagyon bonyolult, hogy játszol akkordot zongorán? Simán hármashangzatként? Vagy alaphangot mondjuk egy oktávval lejjebb + hármashangzat? Vagy hogy?

Van, hogy hallom, hogy akkordokat játszanak, de nem úgy hangzik mint egy sima hármashangzat, annál bonyolultabbnak... Meg ha két kézzel játszol, akkor mit jobbal, és mit ballal? Mert sokszor úgy játszák, hogy "bal jobb bal jobb", így felváltva...

Segítene nekem valaki? Köszi. :)


2011. febr. 8. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálom egyszerűen leírni.


Ha dallamot is akarsz a kíséret mellé, akkor játszod a dallamot jobb kézzel, ballal pedig az akkord felbontását (pld. C E G - C dúr esetében) vagy kiegészítve egy oktávra (C E G C). Ez a játékmód elég unalmas. Egy fokkal ezután van az, hogy jobb kézzel próbálod követni a dallamot úgy, hogy szintén jobb kézzel az adott akkord azon fordulatát választod, ahol a dallam egy-egy hangja van felül ( dallam: E F G jobb kéz: G C "E" - G C "F" - G C E "G". Ball kézzel pedig elég az alaphang-kvint(5)-alaphang (C+G+C).

Ha pedig csak kísérni akarsz, akkor BAL KÉZ: alaphang (C) és kvint (G), JOBB KÉZ: harmadik hang (E) - ez adja meg, hogy dúr vagy moll (ha moll, akkor Eb), + 7,9,11,13 (attól függően, hogy sima dúrt és mollt használsz vagy bonyolultabb akkordokat is).

Bocs,ha bonyolult voltam. Leírni nehezebb mint elmondani...

2011. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm. :D Értettem, bár néhol többször neki kellett futnom, de végül megvan.
2011. febr. 8. 20:22
 3/3 anonim ***** válasza:
ELég nyakatekert szöveg, de ha pontról pontra végigolvasod, meg fogod érteni.
2011. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!