Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Változó hangfekvés? Néha...

Változó hangfekvés? Néha magasabb, néha mélyebb a hangom.

Figyelt kérdés

Nem mutálok, ez tuti :) 21 éves lány vagyok. Nem tudok különösebben énekelni, de nagyon szeretek :) Időnként egészen magas a hangom és kicsit erőtlenebb, máskor meg mély, alt szerű, telt, és olyankor az éneklés jól megy. Látszólag minden indok nélkül történik a váltás, és a beszédhangomon is hallatszik, de lehet hogy másoknak annyira nem feltűnő. Most kipróbáltam, hogy elénekeltem ugyanazt a számot amikor épp mély volt a hangom, és amikor magasabb. Utóbbi esetben nem tudtam annyira tisztán énekelni, kicsit hamis volt. Olyan, mintha az alaphangfekvésem inkább mély lenne, de nem mindig egyformán működik. Elég fura. Mi lehet ennek az oka? Hogyan lehetne valami gyakorlattal elérni, hogy mindig olyan legyen a hangom? Kérem, olyanok válaszoljanak, akik értenek hozzá, hangképzésben jártasak, énektanárok, stb.

Köszönöm!


2011. febr. 12. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:

1.lehet, hogy mikor jobban énekelsz, akkor már be van melegedve a hangod^^ (alt vagyok, és néha nekem is fátyolosak a magas hangjaim beéneklés nélkül =w=)

erre a megoldás: minden éneklés előtt egy jóóó alapos beéneklés, például ez:

[link]


2. váltóhang --> ez tudtommal a lányok mutálása után szokott..lenni, és a lényege, hogy az alsó hangok stabilak és erősek, és fentebb pedig gyenge, fátyolos a hang (lehet olyan is, hogy csak a középső "regiszter" a fátyolos és fent pedig újra erős)

megoldás: reeeengeteg gyakorlás és jó levegőtechnika (az utóbbit azért, hogy a gyenge hangokat meg tudd támasztani, ezáltal erősebbnek hangzzanak)


hát, szerintem a fenti okok egyike, de még gondolkodok rajta, és leírom, ha valami az eszembe jut^^

2011. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2011. febr. 14. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!