Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sok különbség van az akusztiku...

Sok különbség van az akusztikus, az elektromos és a basszus gitározás technikái között?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Rengeteg. Azon kívül hogy mindet pengetni kell, és gitár formájuk van, meg húrokkal vannak ellátva, olyan mintha a trombitát a zongorához hasonlítanánk.
2011. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
lehetne egy kicsit bővebben? és példával ha lehet (pengetés: itt így ott úgy stb)
2011. febr. 28. 16:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akusztikus (és klasszikus):

-Főleg akkordokat kell játszani rajta, bizonyos ritmikával pengetve.

-Lehet kézzel (ennek megvan a sajátos technikája), és pengetővel is pengetni (a klasszikust ált. csak kézzel).

-A húrok feszesebbek, mint az elektromos gitáron.


Elektromos:

-Akkordoktól kezdve a kvinteken át a szólókig rengeteg téma játszható rajta.

-Ált. pengetővel pengetjük.

-A húrokkal való játék (vibrato, nyújtás), tremolo kar, tapping, és sok más technika is jelen van.


Basszus:

-Kézzel vagy pengetővel pengetjük, a kézzel való pengetésnek itt is sajátos technikája van.

-Általában egyszerűbb témákat játszunk, mint az elektromos - vagy az akusztikus gitáron...

-Ellenben a húrok sokkal vastagabbak, fizikailag megterhelőbb a játék.

-Itt is fellelhető néhány sajátos technika, mint a basszus-tapping, vagy a slap.


Egy szóval találhatsz párhuzamot a három hangszer között, de hiába vagy profi szólógitáros, egy basszusgitár attól még idegen lesz.

2011. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem :D nagyon szépen köszönöm :D
2011. febr. 28. 18:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze a legfontosabb a basszernél, egyszerre csak egy húr szólal meg.
2011. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

huu jó hogy mondod :D

igazából most fogok kezdeni gitározni tanulni akusztikussal, de majd idővel szeretnék váltani először elektromosra, aztán basszusra

reményeim szerint menni fog, tudom hogy így még nagyon korai kérdezgetni ezekről, de érdekelnek a dolgok :D

2011. febr. 28. 18:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hát sokan azt mondják hogy akusztikuson kell kezdeni. Én azt mondom, ha van időd, és szereted az akusztikus gitárt, kezdj azon. De amit egy akusztikuson el tudsz játszani, azt egy elektromos gitáron is, szóval nem értem a logikát a dologban. Én azt mondom, azon kezdj, amin játszani szeretnél. 1 hónap klasszikus gitár után váltottam elektromosra, de nem éreztem hogy nagy hasznomra vált volna. Egyébként hajrá.
2011. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

azért kezdek akusztikussal, mert azon szeretnék először tanulni :D aztán majd váltok elektromosra majd később basszusra :D majd ahogy időm engedi, meg ahogy haladok a tanulással úgy váltok majd :D

köszönöm szépen

2011. márc. 1. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!