Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mik az alapjai a könnyűzenei...

Mik az alapjai a könnyűzenei gitárimprovizációnak?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet egy jó gitárszólót játszani, (legfőképpen rock-ot) milyen skálák szükségesek hozzá, stb?
2011. márc. 3. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem megyek bele a részletekbe, mert írhatnék 2 napon keresztül.


Csak annyit mondok, hogy: Blues skála, pentaton skála.Ja, és persze dúr, moll.

Ezekkel elleszel egy darabig.

2011. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de honnan tudhatom, hogy egy adott számhoz melyik skála fog illeni? És az adott skálában levő hangokat bármilyen sorrendben játszhatom? Köszi előre is!
2011. márc. 6. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt csak úgy tudhatod, ha érzed. Sok gyakorlás kell, semmi más. Különben x éve én is tettem fel ilyen kérdéseket, de most már tudom, hogy hülyeség. Te is meg fogod látni :)
2011. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, de azt még megmondhatnád, hogy x éve Te hogyan kezdtél neki, mit csináltál, honnan tanultál, stb...
2011. márc. 9. 17:25
 5/8 anonim ***** válasza:
17 éve zongorázom, de improvizálni igazán csak pár éve kezdtem, amikor szereztem egy gitárt. Mindig vonzott a gitár, ma már talán jobban is szeretem mint a zongorát. Egy füzetbe skálákat, akkordokat kezdtem rajzolgatni, és próbáltam megfejteni, mi a logikája. Az alap skálákat még meg is tanultam, de használni nem nagyon tudtam őket. Aztán elkezdtem ösztönösen zenélni. Bármilyen zenére, bármilyen stílusban. Csak pengettem, pengettem, az elején össze-vissza, aztán a fene tudja, hogyan, de kitisztult a dolog. Mai napig nem értem, hogy tanultam meg. Szerintem lehet abban valami, amit sok zenész vall, hogy a "kezed" és a füled egy idő után reflexszerűen megtanulja, hova kell nyúlni, hogy egy adott hang szólaljon meg. A lényeg, hogy azt játszd, amit a fejedben hallasz. Az elején nehezen fog menni, az se baj, ha csak egy-egy kitartott hangot pengetsz. Fokozatosan jönni fognak a bonyolultabb dallamok is. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2011. márc. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thurston ***** válasza:

"Csak pengettem, pengettem, az elején össze-vissza, aztán a fene tudja, hogyan, de kitisztult a dolog."


Ennyi végülis. Én zeneiskolában tanulok mondjuk, de csak fúvósokon, amit nem nagyon tudtam gitáron és zongorán hasznosítani, így maradt ugyanez a módszer: hallgatom a zenét, pengetgetek. Sőt, olyan is volt, hogy simán csak órákig ültem gitárral a kezemben, és hosszú percekig csak egy hangot pengettem, így haladtam kromatikusan felfelé. Idővel már tudni fogod, hogy melyik hangért hova kell nyúlnod, és így ha van képzelőerőd, már az impró sem lesz gond. Nekem egyelőre úgy tűnik, hogy emiatt gitáron és billentyűkön sokkal könnyebben tudom kifejezni magamat, mint fúvósokon, ahol az egész eddigi életem különböző skálák meg formulák magolásával telt.

2011. márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És érdekes, hogy zongorán nem tudok úgy rögtönözni, pedig azon álmomban is bármit eljátszok, akár visszafelé is. Szerintem a túl nagy tudatosság megöli a kreativitást.
2011. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszi a válaszokat, azthiszem én is inkább spontán módon fogok tanulni, noha egy pár napja még nem gondoltam volna, hogy így is lehet valamire jutni, szóval hasznosak voltak a válaszaitok! Köszi mindent, azthiszem megnyitottátok előttem egy új világ kapuját!
2011. márc. 10. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!