Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rock-Metal. Hol a határ?

Rock-Metal. Hol a határ?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mi az a meghatározó elem, amikor egy zene már nem nevezhető rocknak, hanem már Metal stílusú. Olyan dologra gondolok, mint pl. a telefonoknál, hogyha már van oprendszere, akkor okostelefon, ha nincs akkor nem okostelefon.
2011. márc. 13. 09:43
 1/7 Daweee000 ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen éles elválasztóvonal.

Amúgy meg minden telefonnak van oprendszere, különben egy tégla lenne gombokkal. A kulcsszó a bővíthető.

2011. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát azér lehet hallani a különbséget én már 8 éve hallgatom mind2t de nem tudom megfogalmazni
2011. márc. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

sokat kell hallgatni mindkettőt, és akkor az ember már rögtön rá tudja vágni azt is, hogy ez vagy az milyen metal :D

általánosságban: a metal gyorsabb, technikásabb. persze ennyi alapján még nem tudod megkülönböztetni a kettőt... :D

2011. márc. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Éles határ természetesen nincs, de megpróbálom megmutatni.

Ez még hard rock: http://www.youtube.com/watch?v=2dRlUkPE3UA

Ez heavy metal: http://www.youtube.com/watch?v=_aIhh9nFYv4

2011. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy valaki beleköt, hogy minden telefonnak van oprendszere... Én az olyan oprendszerekre gondoltam, mint pl. az Android.
2011. márc. 13. 16:09
 6/7 anonim válasza:

Hadd legyek kicsit kötözködő.


A ROCK az egy nagy kategória, a metál is rock. Te arra gondolsz, hol a határ a hard rock és a heavy (meg a többi) metal között.


Szerintem a határ nem éles, több dolgon is múlik. A hard rock esetében az ének tisztább, dallamosabb, a gitártémák szintén, és a szövegek talán pozitívabbak. Általában az is igaz, hogy a fantasys szövegvilág inkább a metálra jellemző. De mondom, ez nem éles és nem törvényszerű. Pl. a P.Mobil az hard rock, pedig a szövegeik nem túl vidámak. A Helloween meg metál, holott kifejezetten humorosak a szövegek és a régi időkben (Kiske) aztán nem volt olyan hang, amit az énekes nem tudott tisztán kiénekelni! Utálok ilyesmit mondani, de ez inkább érzés kérdése. Érzi az ember, melyik hard rock és melyik heavy metal.

2011. júl. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy szó: Súly. A rock zene egyáltalán nem súlyos, csak pöngetik a gitárt meg elénekelgetnek. A metal zene meg darálós, zúzós, érzed hogy a decibelleknek nagyobb a súlya, sokkal fémesebb a hangzás, sokkal több az agresszió, sokkal haragosabb, pörgősebbek a témák. A rock, hardrock az meg olyan nagypapás lötyögés. Apáink a 60 as 70 es években a trapézgatyájukban csámpáztak ilyenekre.
2012. jún. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!