Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Cort X6 megérné első elektromo...

Cort X6 megérné első elektromos gitárnak?

Figyelt kérdés

[link]


Másfél éve gitározom egy akusztikuson és már szeretnék venni egy elektromosat is. Ez megérné? Tremolójáról mi a véleményetek?


2011. márc. 21. 09:18
 1/5 anonim válasza:
Hát ha kezővagy egy olcsóbb is megteszi de ha gazdag gyerek vagy akkor tök mindegy milyet veszel ez egy jó gitár amúgy.
2011. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem ilyenem van, igaz, én nem ezen kezdtem elektromosozni. én nagyon szeretem, iszonyú jól szól, a pickupjei félelmetesen állatok. felezhetők a humbuckerek, amivel nagyon jó akusztikus hangzást is ki lehet hozni a gitárból.

de: a tremoló (amivel egyébként tök jó effekteket lehet csinálni) sok mindenben korlátozhat. csak egyfajta hangolást használhatsz(áthangolni+átállítani eszméletlen sok idő és baromi bonyolult), egyfajta húrkészletet használhatsz, húrszakadásnál nagy macera.

ettől függetlenül én nagyon szeretem ezt a gitárt és ajánlom is, de ha sokat akarsz áthangolgatni, akkor nem biztos, hogy ez az ideális.

2011. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Áthangolni ritkán szeretnék. Szerintem ezt a gitárt fogom megvenni. :)

Komolyan gondolom a gitározást, később zenekarba is akarok játszani. Inkább most veszek egy jó gitárt,drágán, mint egy rosszat,olcsón. Nem akarok 1 év múlva új gitárt venni, mert nem bírnék rajta nehezebb technikákat tanulni.

2011. márc. 22. 15:47
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményt!
2011. márc. 22. 15:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a Cortokat de ez szép gitárnak látszik! Tetszik, hogy hárs a teste, rózsafa lefogólapja van és a felszereltsége is okés ha van rá pénzed hajrá!
2011. márc. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!