Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A balkezeseknek ugyanúgy kell...

AĐA kérdése:

A balkezeseknek ugyanúgy kell lefogni az akkordokat?

Figyelt kérdés
Rengeteg weboldalon néztem(otthon tanulom) és csak jobbkezes képek vannak.....viszont ott máshogy van.....nem értem!
2011. márc. 23. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokféleképpen gitározhat egy balkezes. Pl megtanulhatsz úgy játszani mint egy jobbkezes. Elvileg nem leszel sokkal rosszabb mintha jobbkezesként tanulnál meg jobbkezes gitáron játszani.


Vagy megfordíthatod a jobbkezes gitárt, mint Jimi Hendrix. Ez a legnehezebb verzió, így totál máshogy kell gitározni, és azok az akkordok, amik jól szólnak meg könnyűek normálisan, neked nehezek lesznek.


De, vehetsz balkezes gitárt is, és akkor minden a tükörképe lesz a jobbkezesnek. Ekkor egy G power akkordot pl úgy kell lefogni, hogy 3. bundnál fogod le a mutatóujjaddal a legvastagabb húrt, alatta meg az 5.nél kettőt. Ugyanúgy mint a jobbkezesnél.

2011. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ! szerintem május környékén veszek egy balkezes gitárt......de hogyan lehet felismerni,hogy bal- vagy jobbkezes?
2011. márc. 23. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:

A balkezes gitáron pont fordítva van minden. Ha helyesen van az öledben, akkor jobbra áll a nyaka.

Nézd csak meg a különbségeket:

Bal kezes:

[link]


Jobb kezes:

[link]

2011. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,sokat segitettél! (:
2011. márc. 24. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!