Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek egyszer elfogy a...

Szerintetek egyszer elfogy a zene véglegesen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 21:18
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

A matematika törvénye szerint el.

Van egy hangtartomány, ami az emberi fülnek hallható (pár oktáv), amin belül fel lehet használni a hangokat.

A hangok száma véges.

Ezeket hangokat csak véges számú variációban lehet felhasználni.

Itt most egymástól teljesen különböző dalokra gondolok, és nem olyanokra, amik részleteikben hasonlítanak egy másik dalra.

(Itt most ne számítsuk bele az olyan variánsokat, amikor a dallamokat ismételjük, vagy csak pár hangot cserélünk ki.)

2011. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
30%

Ezt hogy érted? Valamikor megszűnnek a zenekarok, az emberek akik zenélnek?

Ha erre gondoltál, akkor szerintem valamilyen szinten igen. Szerintem sok hangszer feledésbe fog merülni, pl. a gitár, de még az egyik legősibb, a dob is, helyette átveszik a szerepet az elektromos hangok (már ma is van rá példa), és végül szerintem ez is meg fog szűnni. Bár én azon az állásponton vagyok, hogy ez viszonylag hamar be fog következni, mert a világ már nem bírja ezt a tempót..

2011. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Az első válaszolóval egyetértek. :D

Úgy értem, hogy az alapritmusok.

A zenekarok 1000%, hogy elfogynak, mivel ha kihal az emberiség nem lesz zenekar se xD

2011. márc. 25. 21:35
 4/39 Tom Benko ***** válasza:
60%
Nem, nem hiszem, Előbb-utóbb egyes zenék feledésbe merülnek, amiket majd újra lehet hasznosítani. A pop-piac amúgy is már 40 éve önismétlésbe fulladt, mára már a populáris nem tekinthető zenének, nem több, mint némi pucpuc három szintetizátorhanggal körítve, semmitmondó "szövegekkel".
2011. márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

1. hozzászóló vagyok.

Igen, a régi, elfeledett zenéket fe lehet majd frissíteni, de én úgy értettem a kérdést, hogy eljön-e az a nap, amikor már nem lehet új dalt írni. Tehát, ha a zeneszerző esetleg nem is tud róla, de az a szám már korábban meg lett komponálva.


Egyébként már ma is sokszor előfordul, hogy 2 zenész egymásnak esik, mindketten azt állítván, hogy adott dallamsor kinek a tollából jött ki először.

El is tudom képzelni azt a szitut, hogy 2 ember egyidőben totál hasonló dalt ír.


Na, nem akarok okoskodni, 30L vagyok, és abszolút járatlan a zenei téren. Bár ezt inkább matematikai kérdésnek vettem.

2011. márc. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

"...az adott dallamsor a saját tollából jött ki először."


Így akartam írni, csak töröltem, újrafogalmaztam, és figyelmetlen voltam.

2011. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 Thurston ***** válasza:

"Van egy hangtartomány, ami az emberi fülnek hallható (pár oktáv), amin belül fel lehet használni a hangokat."


Bizonyos experimentális előadók már régóta dolgoznak olyan hangokkal is, amik nem hallhatók, de a szervezetre mégis hatással vannak. :3


Amúgy ja, a nagy zsámok törvénye alapján egyszer elfogynak a lehetőségek.

De amíg vanna ilyen előadók...

http://www.youtube.com/watch?v=BnJGVzrYdUs

http://www.youtube.com/watch?v=tAtYht4QVnA

http://www.youtube.com/watch?v=HnUVpiFHhmM

...Addig bőven halogathatjuk az ezen való töprengést.

Szóval kísérleti improvizáció 4eva.

2011. márc. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

A 30éves lány nagyon okos :)

Utolsó, te honnan szeded ezeket a videókat?xD


Itt a BEST:


http://www.youtube.com/watch?v=aZpD0btOZx8

2011. márc. 26. 01:24
 9/39 Thurston ***** válasza:

Onnan, hogy én pont olyan zenéket hallgatok/csinálok, aminek az a célja, hogy elszakadjon a hagyományoktól, és gyakorlatilag utánozhatatlant alkosson. (Ezért ezeket tudom al egjobban a kérdésedhez kapcsolni.)


Az általadl inkelt videó meg nem tudom hogy jön ide (nem kísérleti zene), de vicces volt abból a szempontból, hogy utoljára kábé négy éve láttam, és akkor még nehéznek meg érdekesnek tűnt.

2011. márc. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

00:43


Olvasva a kommentet, megnyitva a linkeket, mely egyetertesbe burkoloztam. Bar en felhoztam volna peldanak Lustmordot is, ha mar a hallhatatlan tartomanyokat emlegetted.


A kerdezo linkje es ikszdezese alapjan ugy velem, hogy egy tok jo kerdest tett fel ugy, hogy igazabol nem is nagyon tudja ertekelni azt, ha valaki barmi ujdonsaggal probalkozik. Illetve nem tudja megerteni.


Hogy erthetobb legyen, ez a link tokeletes ellentete a Thurston altal linkelteknek:

http://www.youtube.com/watch?v=5pidokakU4I

2011. márc. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!