Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan ered a dubstep kifejezé...

Honnan ered a dubstep kifejezés? És mit jelent?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

na végre egy jó kérdés. imádom a zenét hehe

A Dubstep az uk garage egyik ága. Közvetlenül a 2-step garage-ból fejlődött ki, amit egy jó adag dub-bal kereszteztek. A 2-stepből jött a step szó ami lépést jelent a különleges dobolása miatt ami egy félidős de ugyanúgy táncolható ütem volt mint a house.

itt egy alap 2 step dob

k...S.....K.S...

Kick az a mély, a Snare az meg a pergő dob.

ellentétben a houseal ami

k...k...k...k...

....s.......s... alap ritmus.


A dub azt nevezzük most instrumentális reggae-nek (élő zenei minták amiket utólag feldolgoztak) sok delayel (hang késleltetés) és reverbbel (szoba méret szimuláció pl kolosszeum, ettő levegős lesz mert olyan mintha más helyen szólna) amitől olyan elszállós hangulata lesz.

mind a 2 műfajra jellemző volt az erős basszus.

Na most a 2 step producerek beleuntak abba hogy túl nőies(sok női vokál, szerelem téma) volt ezért elkezdtek sötétebb, kísérleti zenét csinálni és dubbal ötvözni.


Hozzáteszem a mai legtöbb dubstep-re már nem illik ez a leírás rendesen mivel a műfaj megváltozott amikor a dnb producerek rájöttek hogy pénzt tudnak ezzel is keresni és elkezdték tömeggyártani a wobblékat. (régen is volt wobble de más stílusú mint amiket mostanában hallani)

még él ez a régi dubstep de mély underground zene.

2011. márc. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Wooooow :D Köszönöm a választ sokat segiitettél:D Én is imádom a dubstepet, mellesleg lány vagyok :D
2011. márc. 29. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
örülök hogy lányok is szeretik a dubstepet :P
2011. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2012. ápr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!