Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a Kpop-ról,...

Mi a véleményetek a Kpop-ról, azaz a korean pop-ról? :D

Figyelt kérdés

Egy kis segítség azoknak, akik nem jártasak a témában:

http://www.youtube.com/watch?v=djJb5iSL0Do


http://www.youtube.com/watch?v=Dww9UjJ4Dt8


http://www.youtube.com/watch?v=Im2ynMIfIjM


leginkább a zenéről alkotott véleményekre vagyok kíváncsi, de akár a megjelenésről vagy a koreográfiákról is mondhattok valamit, nagyon megköszönném:) *cikkhez kéne:D*


2011. márc. 30. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
egyik ismerősöm nagyon oda volt értük, de én nem. Ugyan olyan tömeg/sablon zene mint pl. a mizu, vagy sp bármelyik borzalma, csak nem magyarul van
2011. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Thurston ***** válasza:
24%
Igen. Ugyanolyan, mint a popzene bárhol máshol...
2011. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Egyértelműen tömegcucc. Én is szeretem 1-2 számukat, de a többi felejtős. Akkor már inkább jpop, mert a japánoknak megvan a saját, utánozhatatlan stílusuk. :)

A Kpoppal nekem az a bajom, hogy képtelenek elszakadni a stúdióteremtől és a CG-től, a pasikat b*zisra alakítják, a csajokat p*csásra, és szinte csak csapatokat futtatnak.

Előnye is van viszont, pl szinte minden énekes tud táncolni és fordítva, és élőben is nagyon jól tudnak tejesíteni. Persze mindez betudható a koreaiak munkamániájának is. :)

2011. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Tömegzene azzal a különbséggel, hogy a koreaiak diktálják a mainstreamet! Meg kell csak nézni a nagy amerikai "sztárok" kitől lopkodják az ötleteiket! De ne is haragudjatok?! akkor ezek szerint minden tömegzene, csak nézőpont kérdése...! :D
2011. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Yongi ***** válasza:
64%
ízlések és pofonok.sztem egyáltalán nem tömegcucc.én nagyon szeretem!a megjelenésről annyit,h. általában kifogásolhatatlan (nekem az is bejön mikor kissé extrémebbek) és a koreográfiák nagyon-nagyon tetszenek!szerintem nagyon jól táncolnak.és az énekhangjuk is nagyon jó.a stílusuk is nagyon bejön.és számomra egyáltalán nem b*zisak meg p*csásak.inkább eredeti az egész! (és így zárójelbe imádom a SHINee Lucifer-t! :D)
2011. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
i-má-dom :$
2011. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
72%

Nekem nagyon tetszik az a stílus. Imádom, hogy ilyen cukik, helyesek meg extrémek. Imádom a hangjukat, a koreográfiájukat, a klipjeiket, meg hogy 'marhák' jó értelemben :D ahogy nézem a műsorokat amikben benne vannak ezek az idolok az valami hihetetlen mennyit nevetek rajtuk, a poénjaikon. És az is tetszik milyen keményen dolgoznak a siker érdekében. Amit viszont utálok, hogy csak halandzsázni tudom a dalszövegek nagy részét, rohadt nehéz nyelv a koreai! >.<


Kedvenceim: BEAST, SHINee és a Big Bang.

2011. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
65%

Kezdjük ott, hogy ezzel az erővel hogy popzene, simán fluort is beírhatnánk a tapasztalt és tehetséges előadók közé (amivel ki nem tudom fejezni mennyire nem értek egyet, főleg úgy, hogy a neon vagy a bravo vagy tudja a fene kifikázta az 'ultraundi' Kyo-t a Dir en Greyből [tudom nem kpop hanem jrock ami egészen más kategória], aki mindent megtesz a fanokért és a legtöbbet hozza ki magából, ráadásul tapasztalatbeli különbségek is bőven akadnak, főleg zeneileg. Ennyit a magyar hozzáállásról...)

A kpopot még szerencsére nem fikázták, vagyis én nem tudok róla, de biztos hogy az RTL nemrég beszélt róla a Hírekben :)

Jómagamat elég nagy fannak tartom, sokat tudok róluk, két kezemen, két lábamon nem tudom megszámolni hány bandát ismerek, de még kétszerezve sem xDD Dalokról meg ne is beszéljünk, szó szerint nem hallgatok mást a kpopon kívül :"D Tökéletesen megfelel minden hangulattípusnak, nincs az, hogy most mérges vagyok rockot hallgatok, szomorú vagyok valami lassút és lágyat...nem, itt a kpopon belül mindent megtalálsz amit a jó ég kitalált :D Rap,hip hop, partizene, ballada, van ami még a klasszikushoz is közel áll, stb. És NEM tömegzene, hiába gondolják azt, mert vagyunk egy pár százan akik szeretik, de gondosan ügyelünk arra, hogy a fanp*csák messze elkerüljék. Lehet nagyobb lenne a célközönség, de nem akarjuk a magyar fandomot a béka feneke alá űzni, nem igazi fanokkal, akik azért hallgatják, mert "jaj tegnap láttam a viván és töök cuuksii voolt a szőkeee" stb. Na meg...mi nem elsősorban az idolok kinézetéért szeretjük, hanem magáért a zenéért és az egész stílusáért. (jó persze, az egy dolog, hogy mi is nyáladzunk egy-egy idol testére, arcára, hangjára, de ez mind háttérbe szorul)

Megjelenés...egyesek persze mondják, hogy hát ez b*zi...mekkora egy r*banc :O (pedig csak észre kéne venniük saját magukat :""D) de jobban belegondolva ott van az az egy kis tényező, hogy KI-A-DÓ. Azok formálják ilyenné az idolokat, akik ugyanígy arról sem tehetnek, hogy milyen a hajuk. De az én esetemben az van, hogy nekem tetszik, hogy vannak fiúk akik lányosak (már amelyik...nem hinném hogy Rain valami nagyon lányos lenne...de még Taeyang se xDD), és egy Demotiválós mondatot használva:

Kpop - Where the boys are sexier b*tches than the girls.

Ami igaz :3 És irigynek sem kell lenniük a fiúkak, mert jobban szeretjük a koreai idol társaikat mint a hazaiakat(nem is tudom miért...xDDD). Ettől függetlenül nyugodtan le lehet őket b*zizni, főleg egy fan orra és szeme előtt, de az illetőnek legyen életbiztosítása vagy legalábbis erős lelke, mert az biztos hogy ezt egy fan szó nélkül nem hagyja. A minimum, hogy kiosztja, már nem is csak a nézetei miatt, hanem mert a kötözködőek nincs joga elítélni valakit úgy, hogy SEMMIT nem tud róla :"D Mi sem szítjuk a tüzet a Justin Bieber fanoknál, jól van szeressék, mi nem szeretjük, pont. xDD

De ha jobban belemegyünk a rendes stílusba, akkor pl elég nagy mérvadó a 2NE1 a lányok közül, akik modjuk úgy, hogy a 'keményebb és merészebb' stílust képviselik, csak rá kell nézni a ruhájukra és belehallgatni pár dalukba :D Az SNSD az ellenkezője, ők inkább 'cukik'.Oo A fiúk közül....na hát ez egy nagyon jó kérdés...xD A SHINee eddig inkább cukis volt a maga Replay, Hello stb számaival, aztán ott a Ring Ding Dong ami már közepes kategória megjelenésileg (nem, nem minőségileg, én a cuki vs kemény/szexi átmenetre gondolok), a Lucifer meg...hehe szerintem nem kell mondani, mindenki látta maga xdd

Super Junior szeret zakóban megjelenni...meg kiöltözni. Na jó nem pont így, de mondjuk úgy hogy elég sokszor látni őket ilyen ruhában. U-Kiss változatos, MBLAQ latinos (pl Oh Yeah és Mona Lisa [ahw*-*<3], de a többi dal már nem igazán. Januárban Comeback-elnek, vajon az milyen stílusú lesz?)

A legjobb ha az ember maga néz utánna, itt van pár banda, tessék válogatni:

Big Bang (MTV EMA 2011 Belfast Worldwide Act nyertesei), SHINee, 2NE1, Super Junior, DBSK (vagy TVXQ), MBLAQ, U-Kiss, SS501, Infinite, SNSD, F(x), B2ST, 4 minute, Miss A, T-Ara, KARA, 2PM, JYJ, Boyfriend, Myname, Double A és a töbi és a többi és a többi..na meg a szólóénekesek (BoA, Kan Mi Youn, Rain stb.) xDD

Koreográfia...hát ez egy bonyolult rész, akár csak a táncuk. És tényleg vannak olyan dalok, amelyiknek a tánca ilyen asjhdiweutfhawiruhwe...r*hadt nehéz... >__>

De! Tanulható, csak megfelelő helyről kell tanulnunk és legalább egy kicsit értenünk kell hozzá (nem kell hogy profi táncosok legyünk, csak azért tudjunk már valamit), hogy tényleg jól és hatásosan tudjunk rá táncolni. Gyakorlásnak megfelelnek a kpopos jpopos bulik :)

Az idoloktól nézve a koreográfia pedig...hát nem tudom. A lényeg, hogy mindegyik nagyon jól tud énekelni, táncolni és akik még cukinak is tűnnek (pl Boyfriend), azok is 'felnőnek' és még a maknae-k (a csapat legfiatalabbjai) is olyanokat mutatnak néha hogy húúú...(pl Taemin és a maga...khm...táncai >///< najó, az meglepetés volt, amikor Montananak öltözött >___> de mindent a fanokért...Heechul meg oké nem maknae de Lady Gaga stílusát is felvette koncerteken, amire Gaga is válaszolt úgy, hogy a Sorry Sorry-t leadta az egyik koncertjén.)

Bocsi, hogy ilyen sokat írtam, de szerintem ezt röviden KÉPTELENSÉG kifejezni xD Még mindig bőven tudnék mit írni és hozzáfűzni, de nem én írom a cikket xD (vagy írtam >_>)

Előre is hajrá, bár most így belegondolva már tuti megírtad, de ha tudsz, egy linket légyszi passzolj, hogy el tudjam olvasni :))

Ha bármi más, egyéb kérdés van, nyugodtan írj ^^

2011. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
80%
Imádom!:) Legjobb!*.* Rengeteg jó csapatot 'ismerek'/szeretek. A hangjuk jó,jól néznek ki és remekül táncolnak.
2012. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Személy szerint oda és vissza vagyok a kpoptól. Nagyon szeretem. Van aki szerint olyan, mint bárhol máshol a pop, de nem tudom, nekem valahogy mégis más, jobb. (Talán a szemük vagy a nyelvük teszi, [Mármint a koreai nyelvre gondoltam, nem a nyelvükre... :DD] mindenesetre én nagyon szeretem a kpopot! ^^
2012. júl. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!