Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezhet hogy valaki sohasem...

Létezhet hogy valaki sohasem tud megtanulni zongorázni mert nem tudja függetleníteni egymástól a két kezét? Van ilyen "betegség"? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre hogy valamilyen probléma van az agyammal. Tesi órán botokkal mászkáltunk, és az volt a feladat hogy ha jobbkézzel rakom le a botot akkor a bal lábammal lépjek előre, ha balkézzel akkor pedig a jobb lábbammal, szóval így kellett menni, de én ezt nem tudtam megcsinálni. A többieknek meg tök egyszerűen ment. De én egyszerűen nem tudom függetleníteni a kezeimet/lábaimat egymástól. Most járok zongoratanárhoz, még nem jutottuk el az egyszerre kétkezesig, de már próbálgattam itthon, és nem igazán ment, az volt a problémám ami tesi órán is.


A kérdésem az lenne hogy akkor ez most valami rendellenesség, vagy minden zongorázóval így van az elején?


2011. ápr. 8. 13:25
 1/2 Thurston ***** válasza:
Nem rendellenesség, max egyszerűen nem olyan jó a két agyféltekéd közötti kapcsolat, mint a legtöbb ember esetében. Viszont ezt pont a zenéléssel lehet legjobban fejleszteni. Minél öregebb vagy, annál nehezebben. De gyakorolni kell. Sokat.
2011. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog ez. Én például nem tudok vezetni, pedig jó sokáig jártam autós suliba. Azt mondták, hogy reménytelen eset vagyok. Egyszerűen nem tudok annyi felé figyelni, mindig csináltam valami hülyeséget. Zenélni viszont tudok zongorán, gitáron egyaránt. Sőt. Kéz kézzel zongorázok, és közben szólózok szájharmonikán.
2011. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!