Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért öltözködnek úgy ahogy,...

Miért öltözködnek úgy ahogy, a metál zene rajongói?

Figyelt kérdés
(Mit jelent számukra a hosszú haj, fekete bőr kabát, vastagon kifestett szem, fekete köröm, vörös-fekete ruházat? ) Miért szeretik a holló és a kereszt szimbólumokat és az olyan képeket, ahol vér, rózsa, temető stb van? És mit csinálnak az ilyen emberek a többi hasonló kinézetű emberekkel?
2011. ápr. 15. 22:36
 1/3 Thurston ***** válasza:
70%

Te nem szimplán a metálzene rajongóira gondolsz, hanem a gyökér gothokra, akik ugye mind depisek, komolyak, felvilágosultak, és mindegyik egy kicseszett művész. (Elnézést kérek az ezt olvasó, nem gyökér gótoktól.)


De amúgy nemt'om, én alapból soha nem öltöztem úgy, hogy azzal utaljak a zenei ízlésemre, vagy akármi hasonlóra sem. Mondjuk nem is vagyok igazán metálarc (talán tíz metálbanda ha eszembe jut, amit szeretek), de a baráti körömben túlnyomó részt abszolút metálos arcok vannak, és rájuk is igaz a bekezdés első mondata.

Nyilván jön majd valaki, aki megmondja, hogy miért király dolog egyenruhát hordani.

2011. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Kamaszkorban sokan ilyen külsőségekkel fejezik ki hogy egy adott csoporthoz tartoznak. Állítólag a felnőtté válás, pszichés érés része. Túl nagy ideológiát nem kell keresni mögötte, olyan ez mint a rappereknél a baseball sapi és a térdig érő ülepű gatya. Így öltöznek az aktuális ikonok a show kedvéért, az ifjú közönség pedig azonosul velük és lemásolja őket. A 20-as évek közepére, amikor kiforr a végleges személyiség, általában elmúlik, szóval 30-40-es embereket már nem látsz így rohangálni :D

Amúgy gondolom a társadalmi konvenciókkal való szembenállást fejezi ki, bla-bla-bla.

2011. ápr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, hogy remélhetőleg kinövi a fiam... Aggódom, hogy mi járhat a fejében (temető,vér stb) hiszen nem így neveltük. Nem akartam, hogy rossz társaságba keveredjen és az sem mellékes, hogy a rokonok/ ismerősök megszólnak miatta, talán még félnek is tőle.
2011. ápr. 16. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!