Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért igénytelenebb egyre...

Miért igénytelenebb egyre jobban a média által sugárzott zene?

2011. máj. 4. 14:16
1 2
 1/18 Thurston ***** válasza:
0%
Mert mihez viszonyítva érzed jogosnak azt, hogy ezeket igénytelennek nevezed?
2011. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt mert nincs manapság tehetséges előadó, másrészt mert az embereket addig etették ezekkel a szarokkal, míg szép lassan elfelejtik, milyen az igényes, jó zene.


Nézd meg a mai kínálatot - SP, Justin Bieber, X-faktoros meg kamusztáros zenebohócok, akik életükbe nem láttak még kottát, vagy ha igen, lefújták azonnal chemotoxszal. Hol vannak ezek a kamuelőadók az olyanokhoz képest mint a Queen, az Edda meg az Europe?

2011. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Thurston, Ezeket még én is eltudom "énekelni", pedig én rossz énekesnek tartanám magam, a másik, hogy a dalszövegek abszolút semmitmondóak, de ha még nem is a mondanivaló a lényeg, akkor legalább egyedi, vagy érdekes lenne, és nem a mai tucatzenék sablonjaiból építkeznének.


A zenéről meg annyit, hogy akinek kicsi érzéke is van a zenéhez, némi gyakorlással akár egy könnyen letölthető zeneszerkesztő programmal össze tudja dobni.


Arról meg nem is beszélve hogy hangszereket már nem is használnak.

2011. máj. 4. 14:32
 4/18 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak lehet hogy igaza van.
2011. máj. 4. 14:34
 5/18 anonim ***** válasza:
2011. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Thurston ***** válasza:
0%

"Arról meg nem is beszélve hogy hangszereket már nem is használnak."


Ennél nagyobb baromságot még nem hallottam. Így annyira nem is tűnik hitelesnek mindaz, amit itt leírtál. (Persze amúgy is sejtettem, hogy nincs sok értelme.)

2011. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ja, hát köztudott, hogy a szintetizátor nem hangszer... Ó, várjunk csak.

"Hangszer a legáltalánosabb értelemben minden olyan eszköz, amelyet abból a célból készítettünk, vagy arra használunk, hogy hangot állítsunk vele elő."


Bukta. Másrészt meg aki ennyire hevesen rinyál azon, hogy valamilyen zenéhez nem kell nagy zenei tudás, általában pont olyan, vagy max egy fél fokkal összetettebb zenéket hallgat. Mert egy értelmesebb/nyitottabb arc tisztában van vele, hogy a zene nem erről szól.


Felőlem nyugodtan nyomhatnak Cynicet és Merzbow-t a tévében, engem szórakoztat, de van egy olyan sejtésem, hogy azon is szörnyülködnél meg hisztiznél.

2011. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Akkor már komolyabban válaszolok a kérdésre is:

Az jogos, hogy semmitmondónak hívod ezeket. Naés? Szórakoztatási célzattal készültek. Viszont igénytelennek hívni enyhén szólva is röhejes például a Fridayt, mert az ilyen zene pont arra van kihegyezve, hogy kompozíció és hangdizájn tekintetében is fullon steril, pörfekt hatást érjen el. Erről lesz sok ember számára könnyen emészthető. Szóval megnézném azt, hogy egy amatőr producer mikor fog ilyen dolgokat összerakni otthon.


Persze a "hangszereket nem használnak" kijelentés után elég világosan kiderült, hogy fingod nincs miről beszélsz egyáltalán. Nice one.

2011. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Thurston ***** válasza:

14:52


Na igen, az a baj, hogy egy ilyen téma boncolgatásához nem ártana komolyzene, popzenei, zeneiparral kapcsolatos, illetve zeneszerzői és hangtervezési ismeret. Addig meg mehet a rinya, hogy bezzeg régen mennyivel királyabbak voltak az mtvpopzenék, mer' abban volt gitár.

2011. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy mitől lesz emészthetőbb az, ahogy egy sehangú, 13 éves kislány vernyákolja hogy frájdéj, frájdéj, mint egy "klasszikus", popdal. Ez kell a népnek.
2011. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!