Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Kárpátia Divatzenekar?

A Kárpátia Divatzenekar?

Figyelt kérdés

Most elmondom a választ, hogy igen. Ugyanaz, mint a Tankcsapda. Mert már hallgatja rapper, diszkós, cigány is.

Annyi sok együttes van még. Pl.: Szkítia, Kormorán, stb.. Hogy ezen a stíluson maradjak. De ezekre csak legyintenek, mert mindenkinek csak a Kárpátia a minden.


2011. máj. 5. 04:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

A Tankcsapda több mint 20 éve létezik, te meg divatzenekarozod, szép gyerek vagy, látszik mennyit értesz a témához! Mondjuk ők se olyan zenét játszanak most, mint 20 évvel ezelőtt, vagy akár 8 éve, de az ő stílusuk is változhat az évek folyamán.

Nekem egyáltalán nem a Kárpátia a minden, sőt nem is szeretem a zenéjüket, már csak abból kifolyólag se, hogy csomó régi népdal feldolgozása (ami mostanában erősen jellemző az előadókra, ergo divatzenekar).

Tankcsapdában hol hallottál már népi motívumokat jó gyerek...maradj otthon, nézzél tévét!!!

2011. máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Se a Tankcsapda, se a Kárpátia nem divatzenekar. A divatzenekar azt jelentené, hogy 1-2 évig (vagy még addig se) népszerűek, aztán mindenki elfelejti őket. Ezzel szemben ők már nagyon régóta léteznek.

Egyszerűen csak népszerűek.

2011. máj. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Épp ma válaszoltam egy hasonló,de régebbi kérdésre. A Kárpátia sem most alakult,ahogy a Tankcsapda sem,nem ők tehetnek arról,hogy mostanában "divat" lett őket hallgatni. De semmiképpen nem nevezném divatzenekarnak,van néhány idióta,aki csak azért elkezdi őket szeretni,mert menő,aztán 1 éven belül el is felejti őket.

Én alapjáraton szeretem a rock,és a nemzeti rock zenét,és mindig belehallgatok újabb zenekarok zenéibe is,vagy olyanokéba akik még nem annyira ismertek. Aztán vagy megtetszik,vagy nem. Pl. most is találtam egyet,és lesz@rom,hogy ciki,vagy divat e,nekem tetszik,és kész! Ha szereted a nemzeti rock-ot hallgass bele,érdemes.


http://www.youtube.com/watch?v=3IeB0CoeQDE

http://www.youtube.com/watch?v=pH96se6-Ins&feature=related

2011. máj. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ja előző vagyok,azt még elfelejtettem,hogy Petrás Jani is valamikor a Kormoránban zenélt!


25/N

2011. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Mert már hallgatja rapper, diszkós, cigány is."


A zenekar nem választhatja meg a közönségét, nekik zenél. Egyébként az hogy egy eggyüttesnek vannak slágerszámai/slágerlemezei is, nem feltételezi azt hogy divatzenekar. Úgyhogy annak ellenére hogy sem Kárpátiát sem Tankcsapdát nem hallgatok azt kell mondjam hogy ez a "vád" teljesen alaptalan mindkét zenekar felé.

2011. máj. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kárpátia az egyáltalán nem divatzenekar! A számainak a szövege teljes mértékben a nemzetről szól (van 1-2 kivétel). Megnézném, hogy egy olyan cigány ezt hallgatja aki utálja a magyarokat. Meghogy rapper, diszkós hallgatja az oké énis csak metált meg rockot szeretem de van 1-2 olyan rap szám ami nekem is tetszik. Tankcsapdánál meg azt tudom mondani, hogy minden korosztálynál volt/lesz/van olyan időszak, hogy mindenki TCS-t hallgat mert az a menő. Ezek között van olyan aki utána világ életébe szereti (énis ilyan vagyok) meg olyan is aki kb 1 év múlva szörnyűnek találja a zenéjét. Már nem egy Tankcsapda koncerten voltam és mindegyiken voltak discos p*csák (bocs a kifejezésért) meg jó pár rapper és amikor kb 1 év múlva ugyanott koncerteztek már egyik se volt ott, Kárpátiánál ugyanezt tapasztaltam.
2011. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
4-5-6 évvel ezelőtt sehol nem hallottam a Kárpátiát, azt se tudtam hogy létezik, bajom nincs vele, a zenéjüket nem szeretem. Most meg már minden kis 15-16 éves srácon Kárpátiás póló van.
2011. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Régen a Metal Hammer-ben a közönségszavazáson állandóan a TCS, Nightwish volt az első. Most képzelem, hogy mindig a Kárpátia az első. És a baráti köreimben is állandóan a Kárpátiát hallgatták, Eg. Fejbőr? Csak legyintettek. Minek az? Ezért is rühellem a Kárpátiát. Azért is, mert ha megnézitek a Rockerek.hu-n Pl.: Black metalos, de ott virít a Kárpátia együttes.
2011. máj. 5. 18:05
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
nem én inkább csicskazenekarnak mondanám.... nem jó ha valaki politikai behatással akar sikeressé válni a zenei piacon
2011. máj. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
igazából nem divatzenekar, hanem szétszakadt a világ. ma már szubkultúra az hogy valaki pl rapper, vagy rocker meg mittomén, és mostmár a skinhead is divat. nem az hogy hazaszerető meg mittomén, nem, ééén mostz nagyszkinhed vagyok és nyomassuk a magyarzenét, abból is épp csak amit hallott. ez a szomorú, hogy nem minden ember alapjáraton szereti a hazáját, hanem éppen most ebben a "stílusban" van. amúgy én úgyvagyok vele, hogy szívesebben látok kárpátiás pólós 15-16 éves "kissrácokat" mint rózsaszínpólós buzeránsokat az éjszaki buszmegállóban fetrengeni, vagy a hasonló élelmedett korú agyhalottakat, akik a villamost firkálják mintha valami menő dolog lenne, vagy mittomén... szóval szerintem nem divatzenekar, hanem inkább "húzó"névvé tette őket a közönség.
2011. máj. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!