Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szevasztok metálarcok! Decembe...

Szevasztok metálarcok! December óta gitározok, egyedül tanulok, s tippekre lenne szükségem, hogy milyen eszközökkel lehet elérni egy jó kis metál hangzást?

Figyelt kérdés
Persze az olcsóbb kategóriára gondolok. Kíváncsi vagyok, hogy milyen húrokat tartotok a legjobbnak, s hogy miért. Egyelőre még csak teszteltem párat, de egy sem nyerte el a tetszésemet igazán. Leginkább a Lamb of God-os hangzást szeretem. \m/
2011. máj. 12. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Többi cuccod milyen? Nyilván fontos a húr minősége is, de nem csak az befolyásolja. Szerintem egy jó ernie ball, vagy Elixir mindenre megoldás :D Van aki metálra jobban ajánlja a rozsdamentes acél húrokat, én is azt használok, bár én azért mert nagyon izzad a kezem..:D nekem annak nagyon tetszik a hangja, fémesebb:) De kell még mellé egy-két jó hangszedő, egy jó gitár, erősítő, meg talán effekt pedálok. szóval öbbi cucc milyen?:D
2011. máj. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nos, a gitárom: Cort Z42

Az erősítőm egészen egyszerű - Hiwatt (spitfire).

Próbáltam már D'addario húrt abból többet is és Ernie Ballt is, Ernieből kizárólag a Super Slinky-t.


A gitáromhoz kapott hangszedők viszont szerintem nem elégítik ki egyáltalán a szükségleteimet, s az egyik eléggé lötyög is, nem tudom ez pontosan mit jelent, vagy probléma-e.


Viszont a hangszedők cseréje eléggé komplikáltnak tűnik és eléggé sok technikai tudás kell az otthoni cseréhez (szerintem, de aztán lehet, hogy nem).


Kedvenc hangzásaimhoz tartozik még a magyarok közül a Crusted zenekar játéka. :)

2011. máj. 14. 02:49
 3/5 anonim ***** válasza:
hát, megnéztem, a hangszedővel különösebb gond nincs, bár egy márkásabb mindenképp szebben szólna, de szerintem elsősorban egy jó erősítő kéne. Ha nem tévedek, akkor a spitfire 15wattos, ugye? Nos, a kis erősítők nem bírják annyira a mélyet, hogy szépen szóljanak. én egy 20wattossal kezdtem, nem volt metálhangzása, szarul szólt :D Szóval én elsőnek egy jobb, nagyobb teljesítményű erősítőre ruháznék be a helyedben, abban vagy jó torzítás van, vagy már 10es körül is lehet kapni boss mt2őt, abban van metál hang, azután már meglesz a hangzás:D szerintem. később, ha sok pénzed van, egy jobb gitár, vagy akár hangszedő is javít, de mondom, szerintem elsősorban az erősítő-csere segítene rajtad.
2011. máj. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja, de, tévedte, 8wattos?!:D akkor biztos hogy azért nem szól metálosan.
2011. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megnéztem, kemény 18 Watt. :) Pedálokban már sokszor gondolkodtam, viszont valóban egy jó erősítőnek sokkal szebb hangja van, a pedáloké olyan erőltetettnek tűnik nekem, de aztán lehet, hogy bennem van a hiba. :)


Amiket néztem erősítőket (Line 6 Spider, stb.) azok valahogy eléggé drágák, még nem akarok annyit költeni.

2011. máj. 18. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!