Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ítélik el az elektroniku...

Miért ítélik el az elektronikus zenét? (house, techno) Miért kötik össze még mindig a drogokkal?

Figyelt kérdés
Természetesen csak Magyarországon...
2009. márc. 11. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Mert a diszkókban, ahol ezeket játszák, ott mindig van legalább egy dealer. Egy diszkóban biztosan be lehet szerezni valamilyen drogot. És akik oda járnak, gyakran meg is teszik.

De én inkább azért ítélem el, meg azt szoktam hallani azoktól, akik elítélik, hogy ez igazából nem zene. Mert ugye a zenében hangszereken játszanak, és nem gépek gombjait nyomogatják. Ehhez a zenéhez, vagyis az előállításához nem kell tehetség, csak meg kell tanulni egy program használatát.

2009. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Őszintén?

Én nehezen tudom elképzelni, hogy ezt a monotonitást és dallamnélküliséget el lehet viselni tiszta fejjel.

Szerintem a nagy többség ezt gondolja.

Azonkívül nekem van egy pár technó-rajongó ismerősöm. Most mit mondjak... nem a fogukat szívják.

2009. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Vannak összefüggések,de ezzel az erővel pl.a rockzenét is meg lehetne bélyegezni,hogy örjöngő alkoholisták zenéje - ugyanolyan alaptalan marhaság lenne.

Egyébként Magyarország a sztereotipíák,az előítéletek hazája.Ebben is mi vagyunk a császárok...

2009. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ezeket a zenéket klasszikusan ténylegesen droghatás alatt szokás hallgatni. A 90-es évek közepén rengeteg ilyen, akár több napig is eltartó party volt, nem feltétlenül a városban persze. Természetesen nem csak Magyarországon. Nem tudom, hogy azóta kimentek-e a divatból ezek.
2009. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem csak magyarországon kötik össze a drogokkal a techno zenét és a rappet. Rappet szerintem azért mert a mai rap zenék 90% drogokról, drogkereskedésről, bűnőzésről, striciskedésről szól. Az elektronikus zenékkel azért kötik össze véleményem szerint mert ahogy írták, a diszkók televannak drogosokkal, valamint van ez a trance vagy mi. Erről az ultratechnoszakertő ismerősök (sic!) mondogatják folyton hogy a 'drogosok zenéje'. Én pedig azt mondom hogy ezek a zenék közül sokat (pláne a trancet) kábítószer nélkül nehéz hosszútávon hallgatni.

Ne vedd sértésnek, de nem értem a technósokat, miért jó egy szám hatszázezredik remixét hallgatni?


A drog egyébként szerintem a rock zenével is összeköthető volt(!). Jimmy Hendrix, Nirvana stb..ismerjük ezeket a történeteket. Rock zenészek között is van jópár anyagos de ez a zenéjükben nem jelen meg.

2010. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló válaszát vártam. kössz
2010. jan. 21. 10:12
 7/8 anonim ***** válasza:

A drog kötődik:house,rap,rock,funky,jazz,blues.

A trance pont hogy dallamos,vannak oylan számok amiket rádióban is nyomatnak,ahoz nem feltétlen kell drog.Inkább a progressive meg ezek a nagyon elvont elektronikus zenék azok amikre a drogosok ,,flashelnek".

2011. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A sima club trance, illetve dream trance hallgatásàhoz, nem kell semmilyen drog. Esetleg 1-2 sör. A "drogos" zene az inkàbb a techno, ès egyèbb elvont Drum 'n Bass stílusok.
2023. márc. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!