Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár pengetéskor...

Elektromos gitár pengetéskor a felső húrt ha üresen pengetem zúg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a probléma hogy zúg...ha nagyon gyengén pengetem akkor ugye nem de gondol az a gond, hogy hozzáér a bundhoz és az adja ki a hangot...tudom, hogy lehet állítani a nyakán és állítottam is, így nem zúg annyira de ha tovább lazítom/feszítem újra erősebb lesz a zúgás...az elképzelhető hogy az új húrok miatt van mert a régi is zúgot de csak minimálisan...ki lenne kopva a felsőnyereg?
2011. máj. 20. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
hídon próbáltál állítani?
2011. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem...azzal mi lehet a probléma?
2011. máj. 20. 18:48
 3/4 A kérdező kommentje:

Mármint azt olvastam, hogy imbuszkulcsal a két oldalán lévő csavarral lehet állítani de ha így néz ki: [link]

akkor ott hol kell?

2011. máj. 20. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:

ott a két csavar, a képen is.

amúgy nekem mindig is "zörgött" a felső húr, főleg drop-D hangolásban, ha erősebben pengettem. de ez semmit nem számít, az erősítőn úgysem megy át, én legalábbis még nem vettem észre, és egyszer olvastam is, hogy egy egészséges elektromosgitár vastag húrjai bezöröghetnek.


még alapi istván oktatóvideójában is feltűnt, hogy egyszer-kétszer bezörgött neki, amikor lejjebb vette a hangerőt, pedig ő sem ma kezdte. :)

2011. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!