Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ismerem az akkordokat a...

Ismerem az akkordokat a gitáron, hogyan játsszak dalokat?

Figyelt kérdés
ha le van írva a dalszöveg, és minden sornál az akkordok, akkor hogy kell lejátszani? ne haragudjatok, ha nagyon hülye a kérdés :$
2011. máj. 26. 18:04
 1/3 Snowpehely ***** válasza:
Ezt en sem tudom, par dalnal ilyenkor azt csinalom, hogy elkezdem enekelni a szoveget, majd igy pengetek le 1 akkordot: le le fel le le. S a kovetkezo akkordot is ugyanigy. Maskor meg csak le pengetem, egyszeruen a ritmus utan. De ez szamomra is nagy kerdes, hogy mi alapjan kell pengetni.
2011. máj. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezért kellenek a ritmusgyakorlatok. A sok gyakorlást sajnos nem lehet megkerülni. Én is így voltam vele az elején, aztán próbáltam úgy játszani, ahogyan azt profiktól hallottam, és egy idő után kialakult. Az, hogy fel vagy le, nagyjából mindegy. Annyi, hogy a fel-le mindig gyorsabban megy mint a kétszer fel vagy kétszer le.
2011. máj. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Érzésre pengeted. És általában ahol a szöveg fölött van az akkord, ott kell váltani. Minden váltásnál lehúzással kell kezdeni, úgy jön ki a hang, amúgy 'elcsúszol'.

Ha a sor elejére ki vannak írva az akkordok rögtön, akkor pedig egyszerűen érzésre, hogy hol kell váltani.

Egy idő után kialakul benned, hogy hol, mikor kell váltani, és milyen módon pengetni:)

Amúgy én régen az alapdaloknál, mint pl. 8óra munka, begyakoroltam a le-le-föl-föl-le-föl pengetést, és erre áll már be alapból a kezem. De tényleg érzés kérdése az egész, ne foglalkozz sablonos pengetéssel:)

Remélem tudtam segíteni. 16/l

2011. máj. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!