Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rush vagy a KISS csinál...

Rush vagy a KISS csinál látványosabb koncerteket manapság?

Figyelt kérdés
Ahogy elnéztem Rush igen komoly, jól átgondolt showt épített fel, amiben talán kevesebb az effekt, de az ütős. KISS koncertjeit nem ismerem annyira.
2011. máj. 28. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is utáltam azokat a zenekarokat akiknek a koncertjein a látvány és nem a zene volt a lényeg...de amúgy a válasz: Kiss.
2011. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is hasonlóan gondolkodtam, mint Te... aztán pont a Rush frontembere nyilatkozta, hogy ő neki egyfajta példakép volta KISS, hiszen ők mindent elkövetnek azért, hogy a pénzedért mindent megadjanak amit meg tudnak. Van, aki ugyanannyiért lép fel, mint a KISS, és ő """"csak"""" a zenét adja. Amivel nincs baj főleg - hogy pl egy Zorán koncert mellé nehéz volna lézereket betenni -, de még is ennyivel többet kapsz. Ráadásul Rush esetében senki sem mondhatja, hogy a látvány a zene minőségének rovására menne. Egyébként a félre értések elkerülése végett, én nem DJ Rushra gondoltam.


A válaszod egyébként mire alapozod? Voltál mindkét koncerten, vagy "csak" a videókból gondolod így?

2011. máj. 28. 19:40
 3/10 Thurston ***** válasza:
100%

Egy koncert hevében gyakorlatilag lehetetlen szerintem odafigyelni a zenei bravúrokra. Ha felismered a számokat, akkor jó esetben annyira magával ragadó lesz az élmény, hogy nem a zenei profizmus érdekel, hanem a hangulat, ehhez meg hozzátartozik a látvány is. Baromira szeretem, ha egy Opeth élő felvételen azt látom, hogy az eljátszhatatlannak hitt dalokat el tudják játszani takkra pontosan, de amikor én magam voltam ott a koncerten, le se szartam volna. Ezt csak az első válaszolónak üzenem ofc.


Kérdésre válaszolva:

Attól eltekintve, hogy a Rush-t szeretem, a Kiss-t pedig nem, szerintem a Rush csinálja okosabban a showk felépítését is. Nem annyira hatásvadász, de ötletesebb.

2011. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: Ha néztél Rush koncert felvételeket akkor láthattad, hogy a közönség bizony felhördül egy-egy igen technikás rész profi kivitelezése után:) Egyébkét ezt a fórumokon írt élménybeszámolók is megerősítették. Nem tudom hol olvastam, de írta az illető, hogy sehol sem látott még ilyet, hogy akkor is ordibálás és sikongatás volt, amikor improvizáció volt, vagy nehéz részt játszottak el tökéletesen.


Egyébként az újabb, hivatalos koncert felvételeken sajnos levették a közönség hangját, de a régebbieken még hallani:)


Egyébként a kérdést azért tettem fel, mert mindig azt hallom, hogy a KISS mekkora showkat csinál. Erről híresek. Szerintem a Rush simán hozza a szintet (csak zeneileg nyelik keresztbe le a KISS-t:P), igaz ők nem köpnek vért, igaz ők nem tudnak repülni, de az átélés ahogy zenélnek, a profin elhelyezett fények, lézerek, pirotechnikai eszközök, vetítések. 3 óra alatt egy komplett filmet is levetítenek még mellé:D

2011. máj. 28. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Első vagyok Rusht valamennyire szeretem a Kiss-t rühellem. Nekem sem feltétlenül a zenei profizmus a lényeg egy koncerten (((pláne részegen))) de a ZENE érdekel... ha látványos show-t akarok nézegetni, elmegyek cirkuszba...
2011. máj. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát téged kifejezetten zavar, ha fények és látvány effektek is vannak közben?:)
2011. máj. 29. 10:55
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem minden esetben zavar. Csak a Kissről például az a véleményem, hogy ha nincs az a rohadt nagy felhajtás körülöttük, a röhejes imidsz, azokkal a hülye arcfestésekkel, már rég mindenki elfelejtette volna, hogy léteztek valaha, csak az amerikaiak ezt szépen bekajálták.

Ami nagyon zavar az az, hogy bizonyos nagy zenekarok meg előadók, (akiknek egyébként már régen megcsappant a népszerűsége) éveken át abból tartják fenn magukat, hogy turné néven, kizárólag a pénzért, végighaknizzák a világot.Több száz (néha ezer) fős stábok hatalmas felhajtást, showt csinálnak nekik és jóformán nem is számít a zene. Az emberek töbsége meg csak azért megy el egy U2 vagy Rolling Stones koncertre mert mekkora buli, meg milyen látványos, aztán meg a koncerten néznek Jaggerre, hogy: "a színpadon az nem a Paul McCartney?"

Felőlem lehet egy koncerten lézershow meg füst meg szélgép meg kivetítő meg tudom is én micsoda, de lassan ott tartunk, hogy elefántok fognak biciklizni a színpadon meg nyalókát osztogatnak a közönségnek.

2011. máj. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Megvédeném a KISS-t.. Amelett, hogy jó showt csinálnak, a zene is profi a koncerteken. Semmi hiba nincs benne. Az meg egyenesen őrültség, hogy csak a szerinted "röhejes" maszkok tartják fennt őket, a maszkoknak jelentésük és szerepük van az egész imidzsükben. Egyébként a 80as évek elejétől elhagyták a maszkokat és csak a 90esek közepén hozták őket vissza, és ugyanolyan sikeresek voltak mint azelőtt. Nem csak az amerikaiak kajálják be, mert ez nem bekajálás, egyszerű rajongás, európában az egyik legnépszerűbb zenekar, szintúgy mint a ázsiában, vagy akár dél-amerikában... :)


Lehet elfogultság, imádom őket. De szerintem ezek tények amiket fentebb leírtam. Persze lehet őket nem szeretni..

17/F

2012. máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kiss zenéjéért én sem vagyok oda egyébként, de nem is ismerem olyan mélyrehatóan. Amit írtál kb egy éve (heh) azzal egyet értek, azonban sok zenekar van (ahogy asszem írtam is), akik profi zenészek és ezen felül még látványosak is. Külön-külön is megállnák helyüket.
2012. máj. 22. 11:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindekét zenekart imádom, oda meg vissza vagyok értük, talán a RUSH-t picit többre tartom, egy nagyon picit inkább feléjük húz a szívem, de viszont az ő koncertjükön még nem voltam, de a KISS-én már igen, és azt kell, hogy mondjam, hogy így láthatlanban azt mondom hogy a KISS koncertjei a látványosabbak. Ezt főleg azért döntöm már így el mert én úgy gondolom hogy az a ROCK N ROLL CSÚCSA amit ők ott levágtak, iszonyat hangulat volt ott, elképesztő jó zenék, tűz, a gitáros kijött a közönség közepére repülve, a basszeros elharapott egy patront mintha vérezne a szája, és közbe mentek az iszonyat nagy rock n roll dalok. Hihetetlen élmény, a KISS legalább olyan presztízsű rock n roll banda mint a ZZ TOP vagy a DEEP PURPLE, a látvány meg ezt nagyon jól alátámasztotta, mert mondom itt tényleg volt minden.
2013. márc. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!