Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Komolyan érdeklődök a zongorat...

Komolyan érdeklődök a zongoratanulás iránt (20 évesen). Adnátok tanácsokat, biztatást satöbbi? Hogy kezdjem el? (részletek lent. Nagyon várom a válaszokat! )

Figyelt kérdés

15 éves koromtól kihagyásokkal, gitározni tanultam, bár nem olyan nagy intenzitással. majd ,,megálltam a fejlődésben", leginkább időhiány miatt. úgy érzem most el kellene kezdenem zongorázni tanulni, régóta nagyon vonz, jobban mint hogy a gitártudásom bővítsem. nem hivatásos/profi zenész akarok lenni, de úgymond nekem a zene nem hobbi, ez a legfontosabb az életemben. amit ki tudnék hozni magamból, arra sok energiát hajlandó vagyok áldozni. komolyan gondolom, csak 20 évesen már kevesebb az időm..

csekély zeneelméleti tudással rendelkezem.

az ilyen zongora-zenék tetszenek jelenleg leginkább: pl: Ludovico Einaudi, Joe Hisaishi, Yiruma.. ilyesmiket játszanék szívesen.

hogy állhatnék neki?

Budapesten tanulok, jelenleg kollégiumban.. szóval időm kicsit szűkös, pénzem is, helyem is. ha elkezdem, mindenképp be kell szereznem saját zongorát vagy valami hasonló?

az ujjaim elég rövidek, félek, ez megnehezítené a tanulást. (?)

tanácsokat kérnék: hol, hogy érdemes tanulni? idő függvényében hogy várható a fejlődés? vagy bármi hozzászólást szívesen vennék

(elvileg gitártanulásnál nem voltam teljesen ,,béna")


2011. jún. 1. 00:51
 1/9 anonim válasza:

Én is nemrég kezdtem zongorázni(csak amolyan önképző módon), nagyjából minden zeneelméleti háttér nélkül.

Nem kell mindenképpen beszerezned egy (igazi) zongorát, el lehet boldogulni a különböző digitális billentyűsökön is. Úgy 30 000 Ft-nál kezdődnek, de 40-50 ezret érdemes rááldozni. Szerintem alap, hogy legalább ötoktávos legyen(ez kezdetben elég lesz), és nagyon jó, ha billentésérzékeny. Egy pedál sem jön rosszul, nagyon megdobja egy dal hangulatát. Ha jó ideig nem tudsz összespórolni ennyi pénzt, akkor kezdd el most tanulni a különböző skálákat, kottaolvasást. Néhány ujjgyakorlatot zongora nélkül is lehet végezni(főként a két kéz munkáját különválasztókat).

Végül, nekem ezt http://www.youtube.com/watch?v=jLy-oofwM3o úgy három hónapba került tűrhetően megtanulni, bár nem ennyire szépen.

Sok sikert!

2011. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Még annyit, hogy ebben az árkategóriában a Yamaha a legjobb, feljebb a Korg és a Roland (saját vélemény)

.

2011. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi. és önképezve mégis honnan tanultál? nem érzed hátránynak hogy nincs aki segít - megmondja ha valamit rosszul csinálsz? vagy nem értem.
2011. jún. 7. 23:17
 4/9 mbalage ***** válasza:

Én is autodidakta vagyok, és köszönöm, jól vagyok! :)

Erről azt gondolom, hogy amíg az embernek van füle, és a saját játékának felvételeire is használja azt, addig csak a szándékon múlik a fejlődés. Az alapokat viszont mindenképp tanártól, vagy legalább könyvekből érdemes megtanulni. Legalább az ujjrendeket.


Hangszerileg viszont, én azt mondom, ne add alább egy kalapácsmechanikás hangszernél, vagy legalább egy súlyozott mechanikánál. Használtan már 100e alatt is találhatsz ilyet. A pár tízezer Ft-os szintiken, még ha jól is szólnak, a rugós billentyűzet miatt nem nagyon lehet megtanulni dinamikázni. Jó pár évig játszottam ilyenen, a kalapácsmechanika ég és föld! Ezt magad is kipróbálhatod, bármelyik hangszerüzletben.


Az ujjak hossza viszont nem számít. :) Sok sikert!

2011. jún. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, én mindössze 5 éve zongorázom bár én 9 évesen kezdtem, de úgy vagyok vele, hogy semmit sem késő elkezdeni. Elektromos zongorát én nem ajánlom, bár márkája válogatja, de ami az én ujjaim alatt volt, annak a billentése nagyon rossz. Egy pianínó (versenyzongora 'kicsiben') olcsóbb és én azon is csodaszépen tudok tanulni, mondjuk én szintin kezdtem, sőt volt hogy még olyanom sem volt:S Na mind egy, egy zeneiskolában nyugodtan tanulhatsz, vagy egy ismerősödnél.. De ha hangszert nem is tudsz beszerezni, nem hiszem hogy ne engednék azt meg, hogy bejárjál a zeneiskolába. Az ujjaid megnőhetnek, de mivel 20 éves vagy ez nem biztos. A gitározás az jó, mert én is gitározom és mondta a tanár is hogy jó hogy zongorázom mert meglátszik, szóval ez fordítva is működhet:D Az alapokat gyorsan meg lehet tanulni, de igazából zenélni már csak sok gyakorlással. És mondd meg nyugodtan hogy gitároztál és abban jó voltál és hogy milyen darabokat szertnél elsősorban tanulni, de komolyzenével kell természetesen kezdeni, de abban is vannak szép darabok. Mondj el mindent amit itt is leírtál és biztos jófej és megértő lesz a tanár.. SOK SIKERT!!!
2011. jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

1. vagyok.

Hát, ha tehetném, én is beszereznék egy kapapácsmechanikásat, nekem most csak egy olcsóbb Yamahám van. Amúgy az ujjak hossza tényleg nem sokat számít. Amúgy a netről rengeteg ujjgyakorlatot lehet tanulni, vagy éppen elméletet, attól függ, mire keresel rá.

[link] ez ugyan jazz improvizációs e-könyv, de az alapokat nagyon jól leírja szerintem.

2011. jún. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én megtanitalak téged az alapokra szivesen, ha akarod. irj nekem üzit, ott meg adom a skpye-omat vagy vmi hasonlót.
2012. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább keress egy tanárt...

Én is magamtól kezdtem el tanulni, és elég sok (köztük pont Yiruma és Hisaishi Joe :) ) darabot tanultam meg, és elég jól el is tudom őket játszani.

De én, mint ahogy te, egyre komolyabban gondoltam, és már nem hobbiként tekintettem rá, hanem mint az életem nagyon fontos része, ezért döntöttem úgy, hogy zongoratanárhoz megyek. És nagyon is jól döntöttem, mert tanár nélkül nem lehetne az igazán nehéz, komoly darabokat is eljátszani.

Meg én ott nem csak zongorázást, hanem zeneelméletet, zenetörténetet is tanulok, és nagyon-nagyon hasznos. Most járok kb. 2 hónapja, és teljesen kiszélesedett a látóköröm a zene terén. Azt is észrevettem, hogy az eddig megtanult darabokban is egy csomó hiba van, meg ilyen házi megoldások, amik (akkor még nem hittem, de) bizony megváltoztatják a darab hangzását.


2 ezer forintért járok órára, bár nem Budapesten, de itt is ki lehet fogni jó tanárokat olcsóbban szerintem.

Zongorát mindenképpen kell venned, bár szerintem is elég egy elektromos, mint ahogy fentebb is mondták. Ez azért jó, mert olcsóbb is, kis helyet foglal, könnyű szállítani is, ráadásul akár éjjel-nappal használhatod, hiszen lehet rá csatlakoztatni fejhallgatót például. Mondjuk én nem igazán szeretem, pianínót vettünk, mert szerintem semmi sem adja vissza azt a hangzást, amit egy igazi hangszer, nekem meg ez nagyon fontos volt. Egy gyönyörűen szóló használt pianínó 140 ezer volt, de volt ott 100-ért is, sőt, olcsóbban is hozzájuthatsz, csak ki kell fogni egy jó ajánlatot.

2014. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok, még annyit, hogy

Én is zongorista akarok lenni, és emiatt sokan ki is röhögnek, de én csak egyet mondok:

Illetve kettőt mondok :D

Nézd meg a Nodame Cantabile című animét, elejétől a végéig. Egy kivételes zongoratehetségről szól, aki úgymond pazarolja a tehetségét. Annyira inspiráló az az anime, hogy kedvem támad azonnal tanulni meg zongorázni, ha megnézem :D

Másik: kitartás, és gyakorlás látástól mikulásig!! Miért ne sikerülhetne? Nem kell már az anyaméhben is zongorázni, sőt, mint ahogy én is, egyszerűen most, 19 éves koromban értem meg a zongorázásra, most jött elő a tehetségem. Van ilyen :)

2014. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!