Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Rock N' Roll lehet bármilyen...

A Rock N' Roll lehet bármilyen zene?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy: ugye nem muszáj, hogy ilyen dübörgős, stb. legyen, jó ha van benne gitár, dob, stb., de ugye lehet mondjuk egy bandát, akik gitároznak, stb., Rock bandának nevezni, még akkor is, ha csak dallamos zenét játszanak, nem ilyen: berobban a dübörgéssel zenét?
2011. jún. 1. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
figyu a rock and roll az egy 50 es évek vége 60 as évek eleje zene. a rock az viszont egy nagyon tág fogalom ami igazából csak arra utal hogy ez nem metál és ez nem pop tehát nagyon tág fogalom.
2011. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

szerintem a dallamos elektromos gitáros zene az bizony rock.


a dübörgős az vagy metál vagy valami grounge vagy valami hasonló

2011. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tessék a rock zene fejlődéstörténete:

[link]

2011. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Thurston ***** válasza:

13:27


Valójában a rock alapvetően popzenei műfaj (kivéve ugye a noise-, experimental-, és noise-rock irányzatokat), és a metál is a rock egyik alkategóriája.


De a kérdés olyan szinten zagyva, hogy szerintem egy wikipédia linken kívül tényleg nem sok értelmes választ lehet rá adni.

2011. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy, hogy valami érthető választ is adjunk, mert úgy látom nem vagy otthon a témában (megjegyzem, én sem vagyok nagy zene tudor, csak szeretem a zenét):

Úgy tudnám megmagyarázni, hogy a rock n roll mint már írták egy popzenei műfaj ami az 50-es 60-as években élte fénykorát. Ma már nem sok zenekar játszik igazi rock 'n' roll-t.

A rock pedig egy összefoglaló műfaj, név, amibe a heavy metaltól a lam rockig a grunge-tól a rock n roll-ig sok minden belefér (lásd wikipedia link).


Ha pl. a Guns n roses vagy a Tankcsapda azt mondja egy koncerten, hogy ez a rock n roll, az inkább csak egy kifejezés, egy életérzésre utal, de ők nem a hagyományos értelemben vett rock n roll-t játszanak, hanem inkább hard rockot.


És nem minden rockzene "dübörgős". A queen is rock zenekar volt és igencsak dallamos zenét játszottak

2011. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
* lam rock= glam rock
2011. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!