Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A hosszas éneklés (1-2 óra)...

A hosszas éneklés (1-2 óra) kifárasztja a hangszálaim, berekedek stb. Mivel soha nem tanultam a helyes éneklést, biztosan rossz a technikám. A környezetemben nincs magyar nyelvű tanár. Van magyarnyelvű könyv cd dvd-vel és meg lehet-e neten vásárolni?

Figyelt kérdés
Van értelme ezt egyedül tanulni tanár nélkül? Köszönöm a segítséget.
2009. márc. 19. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én 8 éve tanulok zenét (Hangszer+éneklés) de nem hiszem hogy könyvből meg lehet tanulni énekelni... És énektanártól is csak technikákat lehet tanulni, pl. jódli, berekesztés, hasi légzés (Ez állítólag nehéz, én mindig is úgy énekeltem de azt mondják ha megtanulod akkor sokkal jobban fog menni az éneklés mert több levegőd van vagy mi...) az, hogy berekedsz, szerintem vagy azért van, mert nem vagy teljesen egészséges (Nem érzed hogy fáj a torkod de az énekléstől sokszor megérezni...) vagy egyszerűen gyakorlás kérdése. Kiskoromban nekem is mindig fájt, de ha megszokod, hogy mindig sokat énekelsz akkor menni fog. Ja, és még annyi hogy amikor gyakorlod a sok éneklést akkor ne olyat énekelj amiben kevés a dallam, vagy ki-be kell erősíteni (pop-rock és egyéb könnyűzenei számok) esetleg ha nagyon nem akarsz vagy nem tudsz népdalokat énekelni akkor blues-t próbálj meg, mondjuk Janis Joplint. Nehéz, viszont sokat fejleszt a hangon. Legalábbis velem így volt. Remélem tudtam segíteni...
2009. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Konyvet tudsz ajanlani?
2009. márc. 20. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Kottákat?

Vagy milyen könyvre gondolsz?

2009. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hol laksz, hogy nincs magyar tanár a küzelben? Nem beszéled azt a nyelvet ahol laksz? Vagy ha keveset is, szerintem megéri elmenni énektanárhoz. Neki az a "mestersége", ő biztos tud segíteni, meg ajánlani olyan énekeket, amik a hangodnak is megfelelnek és fejlesztik is.

Amúgy nekem is kifárasztja a hangom a hosszas énekles. Egyszer szerdatól szombatin kórusprobáim voltak, meg a bandámmal is próbáltunk és vasárnap már nagyon fájt a torkom. Vigyézni kell, hogy miket és mennyit énekelsz, egyerre ne vágj bele, hogy egész nap énekelj, hanem előbb edződjön meg a hangod. De mindeképp menj tanárhoz.

2010. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért rekedsz be, mert "torokból" énekelsz... Egyébként Kerényi Miklós György könyvét ajánlom. E-mellett innen tudod megrendelni a legnagyobb énekoktató programot(most 30% kedvezménnyel): [link]

Hajrá!

2010. dec. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!