Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki rendelkezik Midi Keyboard-d...

Ki rendelkezik Midi Keyboard-dal (midi billentyűzet, amelyet PC-re lehet kötni)?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy milyen a cucc, jól szól-e és elsősorban hogyan működik! azaz gondolom szoftvert rá kell dobni PC-re, de az tartalmaz egy rakat király effektet?
2011. jún. 14. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy CME UF8 kalapácsmechanikás billentyűzetem van, elég jó. A hangja pedig olyan, amilyen hangkártyád van + amilyen szoftvert hajtasz vele.
2011. jún. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én mondjuk eladtam at UF8-at, mert nem tetszett a billentyűzete, de az árához képest szerintem elég jó.


Kérdezőnek: Ha elektronikus zenére szeretnéd használni, akkor nem szükséges kalapácsmechanikás billentyűzet. Bármilyen billentyűs hangszer megfelel, ami tartalmaz MIDI kimenetet. Jó pár évig elleszel vele, aztán vehetsz komolyabbat. Fontosabb, hogy legyen egy jó hangkártyád, ami zenecsináláshoz elengedhetetlen.

2011. jún. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha az elektronikus zene alatt az ilyen techno-kat érted, akkor nem, nem arra lenne!


Arra lennék kíváncsi, hogy olyan effekteket lehet rádobni, mint pl. szaxofon, vagy basszusgitár, esetleg dob, stb., amelyek olyan "minőségi" hangzást eredményeznek?


Egyszóval azt akarom kérdezni, hogy az olyan effektek minőségiek?


És, ha igen, akkor szabad azt mondani, hogy mindegy, ha milyen midi billentyűzetet veszel?

2011. jún. 16. 13:21
 4/9 A kérdező kommentje:
Jah, még annyit, hogy hogyan konvertálódik át a hang? Processzor? Nem fog késni a hang, mint pl. amikor gitárt kötöd PC-re? Ott van egy kis delay, midi billentyűzetnél is tapasztalható ilyen jelenség?
2011. jún. 16. 13:22
 5/9 anonim ***** válasza:
A késés nem a billentyűzettől függ, hanem a hangkártyától. A billentyűzet csak adatokat küld a gépnek, amiket az megszólaltat. A hangminőség is az adott szoftvertől függ. Vannak egészen gagyi virtuális szintik, és több gigás profi cuccok is. Annyiban a számít a billentyűzet minősége, hogy ha pld. zongorázni akarsz, ott azért nem árt egy jó dinamikájú (vagy kalapácsmechanikás) eszköz.
2011. jún. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szaxofonhoz, basszushoz elég egy sima dinamikus billentyűzet is.
2011. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És az a szaxofon hang, vagy pl. basszus hang a szoftvertől függ, amit rápakolsz pc-re(ami átalakítja a hangot)? leginkább ilyenekre használnám, szóval szaxofon, vagy pl. hegedű, stb. hasonló rakat hangszer, persze simazongora is, de akkor az én igényemnek tökéletesen megfelel egy 25-30 ezer forintos cucc is?

Köszi a választ!

2011. jún. 16. 23:06
 8/9 anonim válasza:
Szerintem nem érdemes ilyenbe pénzt fektetned. Nekem van egy midi billentyűzetem, a hangkártya fölismeri,de késik a hang ami egyszerű játéknál, és felvevésnél is zavaró. Ha mindenképpen studiozni szeretnél érdemes venned egy studio mikrofont és azt használni felvételhez.
2011. dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És így már csak egy szaxis, hegedűs, és egy csomó más zenész kell. Persze profi hangszerekkel, mert ugye felvételen csak az szól jól. Nem a legjobb ötlet...

Asio driverrel és egy jó hangkártyával a latency levihető 3ms-ig, azt meg már észre sem lehet venni. Asio nélkül 30-40, na úgy tényleg használhatatlan.

2011. dec. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!