Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell reggae-t gitározni?

Hogyan kell reggae-t gitározni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy azt a lüktetést hogyan kell pengetni. Eddig úgy szoktam hogy pengetek egyet és ráütök a húrokra. De szerintem nem így kell...
2011. jún. 16. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy jobb kézzel folyamatosan pengetek, a bal kezemmel pedig minden második pengetésnél tompítom a húrokat (csak rajta tartom a kezemet, nem nyomom le)
2011. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Thurston ***** válasza:
Az első válaszoló jól írta. A lényeg, hogy a nyakat tartó kezeddel kell tompítani a húrokat.
2011. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megnyugodtam, hogy nem mondtam hülyeséget. Erre a "módszerre" magamtól jöttem rá. Ebből is látszik, hogy ha sokat játszik az ember, előbb utóbb automatikusan kialakulnak ezek a dolgok.
2011. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Thurston ***** válasza:
Hát egyébként még soha nem próbálkoztam ezzel a műfajjal, szóval én se évtizedes tapasztalat alapján mondtam azt, amit, de így tűnik logikusnak.
2011. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam hogy betépek, aztán hallgatok és jamelek rá. elkapod rögtön a lényeget.
2011. jún. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ahogy az első mondta igen. és alulról felfele pengesd.
2011. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

valahogy így nem?


L= Le pengetés, ez nemhallatszik, a húr lefogó kezeddel gyengén elengeded, némítod a húrokat

F= fel pengetés. itt viszont lefogod rendesen. és utána rögtön némítod újra.

Ez az utem: a számokra van a dob leütés, mély vagy pergő és akkor néma, és dobok között van lefogva rendesen.

1...2...3...4...

L.F.L.F.L.F.L.F.


remélem érthető :P

2011. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D értek mindent
2011. jún. 16. 15:27
 9/10 anonim ***** válasza:
kicsit elcsúszott :P
2011. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azért egy WAH pedál nem árt:)
2011. jún. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!