Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » ROCKEREK! Ti miért szeretitek...

ROCKEREK! Ti miért szeretitek a rockzenét?

Figyelt kérdés

csak mert én sose értettem, hogy mit esznek rajta, hogy ki áll egy csávó a színpadra és üvölt torkaszakadtából ahogy bírja és még hamis is és dallama sincsen se ritmusa, lüktetése stb.


persze vannak jók, mint pl green day


am előbb a heavy metal-ról beszéltem, nemtom az rock ugye? nem értek ehhez.

sokan mondják, hogy felpörgeti őket, de engem nem : / inkább lehangol, hogy valaki aki tehetséges lehetne csak így üvölt, vagy akárki üvölt tehetség nélkül és híres..

ha fel akarom magam pörgetni, akkor inkább valami gyorsabb party zenét nyomnék be (pl. rock party anthem [nem rock stílus] )


nem tudom honnan jutott eszembe ez a kérdés, csak épp ezt néztem és ez jutott eszembe:


[link]


2011. jún. 24. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát most figyelj, mindenkinek más tetszik, mindenkinek más az ízlése. Én sem szeretem pl. az üvöltős rockzenét, de a green dayt is szarnak tartom. Ettől függetlenül szeretek olyan zenekarokat, amiben nagyon hamisan énekelnek. Erről hülyeség beszélni.
2011. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amiről te beszélsz az a Death Metál vagy a Punk zene.. igazából azokat én se értem hogy mit lehet bennük szeretni.. szerintem csak szimplán azért bírják mert zúzós.. és lehet rá headbangelni :D a Heavy/Trash Metál az olyan mint a Metallica, Megadeth, Iron Maiden ezekben szokott lenni ének.. csak egy kicsit erőltetett hangnemben.. és általában a gitárjáték is dallamos.. és élvezhető :) a Green day, Linkin park stb.. ezek ha jól tudom alternatív rock.. amik közel állnak az emó műfajhoz.. jellemző ezekre a zenékre a pörgős gitárjáték. vagy a szomorú hangzás.. :)
2011. jún. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

a heavy metalnál az énekesnél legfontosabb, hogy tisztán tudjon énekelni, szerintem te épp valami rossz felvételt néztél:)

én azért szeretem a rock/metált(nem hörgős), mert nagyon szép dallamok vannak benne vegyítve a gitár/dobbal, ami erőt ad az egésznek.

2011. jún. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

:DD jajj köszi, nevettem egy kicsit! Ari vagy, legalább nem fikázol (legalábbis nekem csak az értetlenség jön le).


Szerintem amiről beszélsz az színtiszta metál. Legalábbis a rockzenében nem szokás hörögni.. De amúgy normális esetben mindkét stílusban van dallam, nagyon szép is, és még az énekes sem hamis!! :) Ez alap. Úgy hogy szerintem épp a rosszakat fogtad ki :D

De amúgy értem miről beszélsz, én sem szoktam metált hallgatni a javából, de meglehet érteni aki szereti. abban a zenében van energia, elég elborult, de ha valaki tele van dühvel a partyzene nem fogja feloldani azt hiszem.. Meg a metálosok amúgy is más világban élnek, nekik ez az öröm :) én ezt megértem :D

2011. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A metálról beszéltél (ami egy rockon belüli csoport), de rengeteg metál van tiszta énekkel.

Amúgy krákogni/hörögni sem olyan könnyű. Ha nem hiszed, próbáld ki. :) Egy énekesnek pedig egy/másfél órán át kell. Megvannak a veszélyei, ha rosszul csinálod, tönkremehetnek hangszálaid.

2011. jún. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
,,Amúgy krákogni/hörögni sem olyan könnyű." Ahha ez igaz. XDDD akkor valószinű, nem is éri meg hörögni!!? XDDD bocsiii! :D de néha azon szoktam gondolkodni, pl elárasztják bolygónkat a földönkívüliek egy szép napon. és akkor mekkorát nézhetnek már hogy indulnak be az emberek?! :DD egyesek jobb dolguk híján a tuctuccra vonaglanak a levegőnélküli dizsiben, mások bőrszerkóba öltözött manusok halálhörgéseire érik el a katarzist :)))) funny
2011. jún. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a rock és metál zenét is, nincs bennem düh, nem kell kiadnom magamból semmit, egyszerűen csak azt szeretem, és még soha nem headbangeltem, nem is tervezek ilyesmit. :) Engem a party zene idegesít fel, de hát mindenki mást szeret, ezzel semmi gond.

Amúgy a nu, trash és heavy metált szeretem, érdekes, én megtalálom a dallamát, bár elhiszem, hogy sokan csak hörgést meg zúzást hallanak benne. Viszont nem gondolom, hogy hamis lenne, vagy akár könnyű ez a műfaj, csak Neked fura ez a stílus.

Ja igen, és nem tudom, ki mitől pörög, én csak szeretek zenét hallgatni, és ezt általában nyugodtan teszem, attól, hogy a fülemben hörögnek, még nem vadulok meg, és kezdem megenni a mellettem ülőt. Ez is csak zene. :)

26 (L)

2011. jún. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
pedig a headbanget nem árt kipróbálni egyszer az életben! :)
2011. jún. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
:D nem állna túl jól szerintem.
2011. jún. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
:D ez nem "jólállás" kérdése. de hát te tudod..
2011. jún. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!