Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van arra valami trükk, hogy...

Van arra valami trükk, hogy könnyebben meg lehessen tanulni a két kéz függetlenítését (zongorán)?

Figyelt kérdés

Márciusban elkezdtem tanulni a zongorát (teljesen házilag), de most egyszerűen megálltam a fejlődésben, mert nem tudom függetleníteni a két kezem. Van módszer amivel ezt könnyebben meg lehetne tanulni?

Előre is köszi minden választ


2011. jún. 29. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, miből tanulsz.

Sokan türelmetlenek, meg legyintenek a dologra, hogy ugyan, a zongora tök könnyű, stb. Nos igen, egészen amíg nem két külön dolgot csinálnak a kezeid. :D

Egy jó tanár sokat segíthet, de ha semmiképp nem akarod rászánni azt a 4-6 ezret félévente, akkor legalább szerezd be a Zongoraiskola című könyvet. Azokat tanuld szépen sorban, begyakoroltat mindent. Előbb egykezes darabok, utána mehet a váltottkezes, aztán egy-egy hang együtt is, stb.

Ha ezekkel már megvagy, akkor gyakorold tovább. Bele fogsz jönni, hidd el! Később van, hogy egy darabot is hónapokba telik megtanulni. :S

2011. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mbalage ***** válasza:
100%

Rövid válasz:

Végy egy egyszerű darabot, alaposan tanuld be mindkét kéz témáját külön-külön, és ezután próbáld meg összeereszteni őket. Bartók Mikrokozmosza igen jó gyakorlóanyag!


Alaposabb válasz:

Először meg kell szokni a két kéz eltérő ritmizálását. Ezt hangszer nélkül, térdre csapkodással is kiválóan lehet gyakorolni, így elsőre nem zavarnak be a hangok, az ujjrendek. Ha valóban autodidakta vagy, és szeretsz olvasni, akkor egyszerűbb dobsulikat is érdemes fellapozni ez ügyben.


A második dolog az eltérő ujjmozgások kombinációinak összehangolása. Egy egyszerű példa: bal kéz C-E-G akkordot játszik egész hangértékben (vagyis ütemenként), jobb kéz pedig C-G-E-G hangokat ismételget egymás után, negyedes ritmusban.


Az első ilyen kombinációkat a legnehezebb megtanulni. Hamar észreveszed majd, hogy sokuk nagyon hasonló, egy idő után pedig már kimondottan könnyen jön majd minden újabb. A belső hallás igen sokat segít: ha már előre hallod a fejedben, hogy milyen hangok következnek, akkor az ujjaid önkéntelenül is arra fognak mozdulni, amerre kell.

2011. jún. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Kezdem sejteni mi lehet a lényege! :)
2011. júl. 2. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!