Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség az ak. Gitár,...

Mi a különbség az ak. Gitár, és a klasszikus gitár között?

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok róla, úgyhogy lehetőleg sekni ne kezdjen oltogatni, köszi:) Néztem egy oldalon, a kínálatnál, és voltak akusztikus és klasszikus gitárok is. Az ak. drágábbak voltak, a kl. valamivel olcsóbbak, vagyis a kl. között találtam 12e-ért is, az ak.-nál volt százezrekért is. Mi a különbség?


Plusz még pár kérdés:

Hangolva adnak gitárt, vagy hogyan kell? Mindenképp kell hozzá hangolósíp? Itthon is meg lehet tanulni valahogy gitározni, vagy csak pár órát véve lehet valamicskét fejlődni?

Köszi a segítséget:)


2011. júl. 3. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha jól tudom, akkor klasszikus=nylonhúros, akusztikus=fémhúros .leegyszerűsítve ennyi, de keress rá gúglin.

Akusztikusnál, főleg elektroakusztikusnál (=fémhúros, erősítőre lehet dugni) az árban határ a csilagos ég...

Ha úgy kéred, akkor a boltban behangolják Neked, de az hamar elhangolódik, szval érdemes hangológépet venni hozzá,(~4-5000ft.) hangolósíp akkor jó, ha nagyon jó a hallásod.(vannak beépített hangolós gitárok is)

Szerintem kezdetnek jó egy olcsóbb, nylonhúros gitár mert 1, nem töri fel annyira az ujjad, 2,ha esetleg mégsem tetszik a gitározás, akkor nem olyan nagy veszteség, mintha egy 50.000es gitárod lenne, illetve érdemes ismerősök között érdeklődni, hogy nincs-e kölcsön-gitárjuk.

Tanulni..hát meg lehet egyedül is (1001 ilyen kérdés volt már), de szerintem érdemes legalább az alapokhoz egy hozzáértő segítségét kérni, utána a muszty-dobay féle Gitáriskolából lazán meg lehet tanulni.

Hasznos volt számodra ez a válasz? Akkor zöldkéz.;)

2011. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aham, értem. Hát akkor tökéletes az olcsóbb nylonhúros is:) Gondoltam már erre a kölcsöndologra, vagyis anya mondta, de senkinek nincs úgy, vagy akinek van, az használja is, szóval felejtős.. Nekem a használt is tökéletes lenne, nem kell bele erősítődugós cuccmucc, csak valami kezdő..:D Tényleg nem akarok ilyen ötvenezres cuccokat, először a praktikeres ötezres gitár jutott eszembe, de SZERENCSÉRE NEM VOLT ÉS NEM VETTÜNK, mert aztán mint mindenki mondta, egy kalap sz*r... A tanárhozjárásra meg arra gondoltam, hogy van egy lány aki karácsonyra kapott gitárt, otthon próbálkozik, hogy vele közösen elmenni pár órára, tényleg cask az alapokhoz.. És igen, köszi, hasznos volt a válasz, úgyh ment a zöld kéz:D
2011. júl. 3. 13:25
 3/9 anonim ***** válasza:

hátigen, az ötezres az tényleg sz*ar, ahhoz, hogy szép hangja legyen, legalább a 15.000et meg kell lépni, ja és hangszerboltban vegyétek, ott jópár dolgot elmondanak, semmiképpen ne vateráról,stb.ha nem láttad vásárlás előtt.

Ne feltétlenül zeneiskolába menjetek, nézzetek körül gitározni tudó ismerősöknél, biztos szívesen mutatna vki pár akkordot. Amúgy merrefele laktok, hátha tudok mondani valakit...:)

2011. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Békés megye, ismerősök sztem nekünk is lennének. Még az érdekelne, hogy a nylon meg a fémhúros között mi a kül.? OOOké, értem, ami eddig le van írva, meg hogy mindenki mondja, hogy kezdésnek.. És folytatásnak? Nem fogok soha másik gitárt venni, soha nem fogom annyira komolyan csinálni.. Oké, h legolcsóbb nylon 12e, de mennyi a legolcsóbb fémhúros?
2011. júl. 3. 14:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a fémhúros sokkal szebben cseng, illetve a nyakában van egy fémlap, ami erősíti a nyakat, hogy ne törjön el a fémhúrok erős feszítése miatt.(ezért nem szabad nylonhúrosra fémhúrt rakni...)

Nemtudom, keress rá..:)

2011. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, csak azt hittem, hoyg van valami egységes ár, mint ahogy mindenki 15ezer forintos gitárnak emlegeti a kezdő gitárt..:D És amúgy a damil a nylon? Mert csomó gitáron három fém, három damil húr van.. Akkor az konkrétan milyen is? Gondolom fém, mert kell benne az erősítés..
2011. júl. 3. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azokon amiket fémnek látsz a klasszikuson, ugyanolyan nylon a belseje mint az alsóbb húroknak, csak van rajtuk egy kis réz/bronz körítés hogy adjanak egy kis súlyt a húroknak.


Az én véleményem egyébként az, hogy olyan gitárt vegyél ami neked tetszik hangban és stílusban. Fölösleges klasszikus gitárral kezdeni, ha később úgyis akusztikust/elektromosat szeretnél. Egyrészt át kell szoknod majd rá, mert addigra hozzászoksz a klasszikus lágy húrjaihoz és vastag nyakához. Másrészt sokkal lelkesebb a kezdés és kisebb valószínűséggel unsz bele, hogyha olyan gitárod van ami tényleg tetszik neked és jó.


Én a klasszikust ajánlom a legkevésbé, mert mert több ismerősömnél láttam azt, hogy a klasszikusba beleuntak és akusztikusat akartak venni, ergo kidobott pénz volt klasszikussal kezdeni. Kezdésnek ha van rá, akkor inkább egy 50e körüli akusztikus/elektromos gitárt javasolok. Lehet olcsóbban is, de határozottan nem 15e...

2011. júl. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma megvettem egy nylonost 13ezerért. Nekem tökéletes, mivel se hangom nincs, se semmi, tényleg csak itthon "játszani" vele.. Nem én leszek a következő csillagszületikes tehetség, úgyhogy nekem ez is tökéletesen megteszi, tetszik is:)
2011. júl. 4. 13:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden klasszikus gitár akusztikus, de nem minden akusztikus gitár klasszikus.

A klasszikus gitáron nylon húr van. A western-jellegű akusztikusokon fémhúr, ezért élesebbek, csengőbbek a magasai.

2012. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!