Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha vennék 1 stúdió mikrofont,...

Ha vennék 1 stúdió mikrofont, hogy tudom gépre kötni?

Figyelt kérdés
kell hozzá vmi cucc? meg mi kell h tudjak felénekelni zenéket, nem nagyon értem még, most kezdtem a szakmát
2011. júl. 3. 17:11
 1/9 anonim válasza:
Kell egy stúdió minőségű hangkártya és egy program a felvételhez pl Sound Forge.
2011. júl. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nemtudsz linkelni vmi oldalt ahol megnézhetem miről beszélsz? milyen hangkártya? egy eladót, vagyis ahonnan rendelhetek.. am a mikrofont betudom dugni a gépbe, v azért kell a hangkártya h olyan dugója legyen?
2011. júl. 3. 18:55
 3/9 anonim válasza:

Minden stúdiótechnikai boltban árulnak ilyet.

Egy ilyen hangkártya 30ezertől indul. Ha nem akarsz ilyet venne akkor felesleges stúdió mikrofont venned, akkor megteszi egy 5eFt is, amit mondjuk rá tudsz dugni egy sima hangkártyára.

2011. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mbalage ***** válasza:

Egy elfogadható minőségű mikrofon minimum 30-50e Ft. Ezután egy mikrofon-előerősítő, és egy A-D átalakító kell, hogy a gép felvehesse a hangodat.


A legegyszerűbb a már említett hangkártyás megoldás, itt az előerősítést és az A-D átalakítást is a hangkártya végzi, ezeknél a belépő szint valóban 30e Ft körül van. Pl.:

[link]

Szoftvert pedig akár ingyenesen is lehet találni.


De mi a célod a felvétellel? Ha csak hobbi szinten akarsz foglalkozni ezzel, akkor a fenti cucc bőven elég. De ha ezzel akarsz pénzt keresni, akkor a számla végösszege masszívan hétszámjegyű lesz! Ráadásul igen sokat kell tanulni, tapasztalatot szerezni. A hangtechnika nem egyszerű szakma.

2011. júl. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyenlőre kezdő szinten, youtubera...
2011. júl. 4. 12:13
 6/9 mbalage ***** válasza:
Youtube-ra? Akkor elsőre elég lesz egyetlen szimpla jó minőségű PC mikrofon is, 1-2e Ft környékén. Nekem igen jó tapasztalataim vannak a Zalman ZM-MIC1-gyel, egy kis utólagos EQ segítségével meglepően jó minőségű zenekari próbatermi felvételeket csinálunk vele.
2011. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mit értesz azon h EQ segítség?
2011. júl. 4. 22:42
 8/9 anonim válasza:
Szerintem ez egészet kezd úgy, hogy megismerkedsz az alapokkal. A neten biztos találsz ezzel foglalkozó oldalakat.
2011. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mbalage ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


El kellene döntened, hogy melyik érdekel téged igazából, a hangászat, vagy az éneklés. Ha az utóbbi a fontos, akkor szerintem inkább arra koncentrálj, a felvételt pedig bízd a profi stúdiókra!


De ha mindenképp hangtechnikára akarsz pénzt költeni, akkor kérj egy személyre szabott ajánlatot egy ilyesmivel foglalkozó cégtől!

[link]

2011. júl. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!