Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kórushang/szólóhang kérdés?!

Kórushang/szólóhang kérdés?!

Figyelt kérdés
Kb. 5 évet énekeltem kórusban, mára már iskolaváltás és egyéb dolgok miatt abbahagytam. Sajnos vagy nem sajnos, a hangom ilyenre lett formálva, ami szólóban nem hangzik olyan jól, nem "egyedi". Tudom, hogy ezt különösebben csak egy magán énektanár tudná "átképezni", de nem szeretnék vele ennyire komolyan foglalkozni a jövőben. Csupán az érdekelne, hogy tudtok-e olyan videót, olvasnivalót akármit, ami ilyesmivel foglalkozik. A muzikalitásommal elvileg nincs gond, több év zenesulin és hangszertanuláson vagyok túl. Pusztán a kíváncsiság hajt, de köszönöm ha valakinek van ötlete! :)
2011. júl. 7. 09:48
 1/2 anonim válasza:
Szerintem olyan nincs, hogy "egyedi hang". Valaki vagy tisztán énekel, vagy nem. Ha tisztán énekel, akkor az miért ne lenne szép? Ha 5 évet jártál kórusba, akkor csak jó hangod lehet :D Ha pedig jártál zenesuliba, akkor nem gondolom, hogy újat jelentene, ha olyat mondanék, hogy szolmizációs gyakorlatok. Akár betűs kottával, akár kottával. Bármelyik hangszerboltban vásárolhatsz ilyen füzeteket. Mindenki ezzel kezdi, aki komolyan gondolja a hangfejlesztést. Ha segít, akkor először próbáld meg lejátszani a hangszereden (legjobb a zongora), majd énekeld vissza (esetleg a hangszereddel együtt), ha úgy könnyebb és nem vagy fúvós vagy hegedűs XD Ismételd át többször a gyakorlatokat. Belemegy a füledbe, és késöbb már magadtól is tudni fogod.
2011. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De igen, sajnos a kórushang úgy van képezve, hogy az erőre és a tisztaságra menjen. A szóló pedig arra, hogy halkan, hajlításosan tudjon énekelni, hosszú nyújtásokkal. De köszönöm a választ, elgondolkodom rajta! :)
2011. júl. 9. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!