Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki tudná értelmezni nekem...

Valaki tudná értelmezni nekem Odett - Hanyatt című számának dalszövegét?

Figyelt kérdés

van ez a szám amit agyonismételnek a rádiók mégis egy értelmetlen hulladkéknak tűnik. elvontnak próbálják eladni, közben meg egy nagy zagyvaság. segítsetek légyszi, mert mindenki csak ilyen nagyképű szöveggel jön, hogy ezt meg kell érteni stb. baromság.


nem vagyok több, mint anyag: bomlok,

menekülök innen hanyatt-homlok.

foltyon homlok, ha lehet, hanyatt,

odaadó vagyok: bomló anyag.


nem vagyok több, mint alkalmi társad

alá is fekszem az aktualitásnak,

ha éppen kidobsz, de semmi másnak,

bárcsak volna erőm, hogy váltsak


ii:odaadó vagyok

bomló anyag,

ami belédépül, míg el nem fogy,

levegő, emlék, ellenpont.

levegő, emlék, ellenpont.:ii


nem vagyok más: egy pötty a kockán

alulra perdül a lendület fogytán,

meghat az ötlet, hogy négy meg három

az egy meg hat, de a kettő a párom


1-2 helyen még én is értem kb miről van szó, de pl az utolsó 2 sor az mi ?!


2011. júl. 7. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
így jött ki a szöveg, ne keresd az értelmét...
2011. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Neked marad a fluor meg az sp!

az álljunk össze mint két kicsi legót biztos megérted!

2011. júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
most minek kevered ide azt a 2 bohócot? erről a számról regélj nekem nagyokos
2011. júl. 17. 22:23
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
lány vagy?
2011. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A téma. : adott két ember, akik egy éjszakára összejönnek. ("nem vagyok több, mint alkalmi társad

alá is fekszem az aktualitásnak")


Aztán az egyik fél akarva-akaratlanul beleszeret a másikba, de a másikat nem érdekli már.

("ha éppen kidobsz, de semmi másnak,

bárcsak volna erőm, hogy váltsak")


És bár tudja, hogy úgyis minden ilyen kis fellángolás elmúlik, mégis igyekszik valamennyire megszerettetni magát az és fontossá válni az illető szemében.

("odaadó vagyok

bomló anyag,

ami belédépül, míg el nem fogy")


Namármost.


Az utolsó versszak első/második sora a másik szemében való jelentőségtelenségét fejezi ki, és hogy emiatt milyen hullámvölgyeket él át.

("nem vagyok más: egy pötty a kockán

alulra perdül a lendület fogytán")


Az utolsó két sorban ("meghat az ötlet, hogy négy meg három

az egy meg hat, de a kettő a párom") a négy-három és egy-hat párosítás nem véletlen, mivel ezek a szabályos dobókockán egymással szemben vannak ( mert ugye az egymással szemben lévő számok összege a dobókockán mindig 7). átvitt értelemben: más párokat jelenti, akiken csodálkozik, hogy ők hogyan tudnak együtt lenni. A számpárok felsorolásból csak az öt-kettő marad ki. A "de kettő a párom"-mal arra akar utalni, hogy az 5 az ő szerelmének a szimbóluma.


Persze ezer dolgot lehet még magyarázkodni rajta,(lehet többezer más élethelyzetre is vetíteni, nem csak szerelemre) hisz nagyon összetett szám, összetett érzésekről és komoly gondolatokról, de remélem ezzel sikerült egy egyszerűbb értelmezést adnom.

2011. júl. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. aug. 1. 14:14
 7/10 anonim ***** válasza:
És mi az,hogy levegő,emlék,ellenpont? :)
2011. okt. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

És mi az,hogy levegő,emlék,ellenpont? :)


levegő--> (itt) távolodás, levegőssé válás, eltűnés, ködösülés

emlék (ezt remélem nem kell magyarázni)

ellenpont --> nem tudom, mennyire ismerős, főleg a zenében használják a kifejezést, ahol a különböző szólamoknak egyenlő rangjuk van, de mégsem lehetnek egyek - tehát nem szólhat egyszerre minkettő, mert akkor egybeolvadna egy szólammá. (pl kánonok)


De amint mondtam, nem csak ilyen magyarázatok lehetnek, ez csak az én verzióm, Te egészen másképp is láthatod.

2011. okt. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mint annyi más dalszöveg, ez is egy vers. Persze olyan vers, amely csak a dallammal együtt igazán az, és a dallamvilágával és hangulatával együtt tud tetszeni.


A fenti értelmezéssel én magam is egyetértek. A kocka egyszerre fejezi ki a párosítást, összetartozást és a folytonos változást, az "ellenpont" kifejezés is így nyer értelmet.


Én tegnap hallottam ezt a számot először a Nejem, nőm, csajom film stáblistája alatt, korábban nem ismertem. Nekem tetszik. :)

2018. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#5-ös válasza nagyon jó.


Szerintem még:

Odaadó vagyok, bomló anyag,

Ami belédépül, míg el nem fogy:


hajlandó arra, hogy lemondjon a szingli, önös céljairól, a másikkal közös életet építsen fel, de nem fog a másikra örökké várni.


Levegő, emlék, ellenpont:


a másiktól függ, hogy fontos lesz-e neki, mint a levegő, vagy csupán egy emlék marad, legrosszabb esetben ellenpont, ellenség.


Az utolsó két sor egy fergeteges szójáték, és nem azért van, mert így jött ki a szöveg.


#5-ös már leírta a kocka szembenlévő oldalainak összefüggését: összegük mindig hét.


Meghat az 5let, hogy 4, meg 3


Az 5letről, mint gondolatról, hogy maradjanak együtt még tán néhány napig, akár egy hétig, irónikusan mondja, megható, de nem erre van szüksége.


Az 1 meg 6, de 2 a párom.


Szóval a további 1edülállóság, a látszólagos szabadság irónikusan +6ó, de ő 2-tesben, párban szeretne élni. Ez az ő 5lete.

Fergeteges.

2019. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!