Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért hiszik sokan hogy a The...

Miért hiszik sokan hogy a The Exploited punk zenekar náci?

Figyelt kérdés
Skinheadek azt hiszik hogy a The Exploited zenekar skihead zenekarként kezdte.De ez nem igaz.Nincs 1 számuk se a skinheadekről.Meg az hogy nácik.Nincs egy számuk se a nácikról.Rasszizmusról sincs szó 1 számukba sem.Akkor miért hiszik azt hogy Náci zenekar ?
2011. júl. 11. 11:22
1 2
 1/11 szamóca.. ***** válasza:
wattie miatt. katona volt, és van neki egy horogkeresztes tetoválása, plusz régen sokat lógott kopaszokkal, és rajta ragadt. meg egyébként is ellentmondásos az öreg, néha rasszizmusról papol, néha nem. szerintem miatta terjedt el.
2011. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Katona volt.Azért van horogkeresztes tetkója mert akkoriban az angol punkok horogkereszttel pukkasztották a lakosságot.Angolok utálták a nácikat.vagyis a Skinehad és a Punk alapból nem lehetett náci
2011. júl. 11. 12:33
 3/11 szamóca.. ***** válasza:

én tudom ne nekem magyarázd:D de ezért terjedt el.

egy időben sid horogkeresztes pólójából is botrány volt, meg félreértések, de ő egyértelműen közölte hogy csak pukkasztás, ezért sikrült mindenkinek felfognia.

2011. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Sokan nem értenek a történelemhez.

Sztem az Exploited jó zenét játszik.Van 1-2 ami nem jön be de a többi tetszik.Attól függetlenül hogy a szövegből nem értek semmit.Csak amit lefordítottam.XD

2011. júl. 11. 12:51
 5/11 anonim válasza:

Kicsit eltévedtél ebben a világban:

1., a skinhead társadalmi szubkultúrát takar

Amely kialakulásakor politika mentes volt. Később a skinheadeknek voltak szélsőjobbos és szélső balos képviselőik is. Nálunk inkább a szélsőjobbos, rasszista fajtájuk terjedt el.

2., a punk pedig egy zenei mozgalom, azaz a kettőt nem lehet összehasonlítani

2011. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szamóca.. ***** válasza:
a punk sem csak egy zenei mozgalom, sőt, a politikai nézetek teljes skáláját tartalmazhatja, bár tény hogy napjainkban a bal és szélsőbal terjedt el.
2011. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hülye vagy

A Punk zenei mozgalom és egyben gondolkodás mód is.

Skinhead az is zenei mozgalom és gondolkodási mód is.Se a Punk se a Skinehad nem volt se náci se kommunista.Csak rendszer ellenes.Angliába alakultak vagyis alapból nem lehettek Nácik.

2011. júl. 13. 12:50
 8/11 A kérdező kommentje:
Szamóca nem te vagy hülye hanem a másik válaszoló
2011. júl. 13. 12:50
 9/11 A kérdező kommentje:

Punk az igazából minden rendszer és politikai nézet ellen tüntet.A Punk egy saját világnézet.Minden punk úgy éli az életét ahogy akarja.


Skinhead.Munkás osztály beli fiatalok voltak akik az ellen voltak hogy kicsi a fizetés és az adójukból a nem dolgozókat segélyezik.De nem voltak Nácik.Ők is hasonlóan éltek mint a Punkok csak a Skinheadek jobban szerettek verekedni és még van 1 pár eltérés.De alapjába véve nagyon hasónló a 2 kultúra

2011. júl. 13. 12:54
 10/11 szamóca.. ***** válasza:

nagyon sokáig a punk és a skinhead kultúra össze is fonódott, ha nem is egyesült, de nem volt ellenségeskedés a politikai nézetek miatt, hiszen még nem határozta meg a politikai nézetet. az hogy a skin a jobb oldalra húzódott, a punk pedig inkább balos lett, az később alakult ki, és még most sem feltételként, habár elég erősek a megítélések.

még annyit tennék hozzá, hogy a punk, ahogy a skin is, nem csak zenei mozgalom, de kultúra, szubkultúra, divatirányzat, gondolkodás, életérzés is...

2011. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!