Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt ajánlott venni...

Milyen gitárt ajánlott venni egy kezdőnek, de nem kezdő szintre?

Figyelt kérdés

Szóval már játszottam párszor ismerősöm gitárján. És akarok egy elektromos gitárt venni, de nem gagyit, szóval ha megtanulok rajta játszani akkor is jó legyen.

És

Ha veszek egyet, akkor kéne hozzá erősítő, meg ilyesmi nem?

Magában nem sokat ér az elektromos gitár nem?

Mennyiért érdemes venni elektromos gitárt? Olyan 40ezertől?


2011. júl. 17. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a Yamaha YAMAHA PACIFICA-át ajánlanám! Nem drága, max 50 ezer forint. Nekem a kedvenc gitárom volt anno. És most is azt szeretnék majd venni.


Ezt nézd meg

http://www.youtube.com/watch?v=xECB2gqXefg


Erősítő is kell hozzá. Olyan 20 ezer forintért már lehet venni kisebb szobába valót. A jhonson erősítők szerintem a legolcsóbbak. És nem is olyan rossz.

2011. júl. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

É pont tegnap rendeltem meg egy kezdőgitárt, Epiphone LP Special II, csak jókat hallottam róla és az ára nagyon rendben van.

/pill erősitő nélkül, de megtanulni játszani rajta tökélete úgy is, majd a következő lépésem az erősitő lesz.

2011. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mbalage ***** válasza:

Szerintem használtat vegyél. Ha hozzáértő embert is viszel magaddal a vásárláskor, akkor jó eséllyel kapsz kedvező áron egy kipróbált, bejáratott, gyári hibától mentes hangszert.


Stílustól is függ, de az igazán megfelelő minőségű hangszerek ára sajnos hatszámjegyű. Használtan 50e körül már talán kapsz olyat, ami egy darabig jó lehet. Arra is készülj fel, hogy nem biztos, hogy elsőre megtalálod az ízlésednek legjobban megfelelő hangzású gitárt.


Valamiféle erősítés mindenképpen szükséges lesz hozzá. A legalapvetőbb egy olcsó 10-20 wattos kombó (10-20e Ft). Ez nem fog igazán dögösen szólni (mélyhiány), de cserébe könnyen szállítható, és otthonra gyakorolni később is jó lehet. Színpadra 50-100W, és minimum 100e Ft körül érdemes gondolkodni.


De ha van a számítógépedhez jó minőségű hangfal, akkor egy USB hangkártyaként is funkcionáló Line6 multieffekt is jó lehet elsőre. Így fejhallgatóval is gyakorolhatsz, és otthoni felvételkészítéshez is hasznos lesz. Később pedig multieffektként egy nagyobb erősítő mellett is használhatod majd - amíg jobbat nem veszel. :)

2011. júl. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!