Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan írjak dalt? (gitárral)....

Hogyan írjak dalt? (gitárral). Egyszerűen nem tudok dalszöveget írni. Hangom van az énekléshez, de dalszöveget nem tudok írni. Sajnos.

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Elöször jön a melódia.Arra dudolsz-halandzsázol.Miután a dal kész jöhet a szöveg.Amit más is írhat hozzá.
2011. júl. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha megírtad a dallamot, keress szavakat amik kifejezik az érzést, ami benned van a dal hallatán! majd ezeknek a szavaknak a szinonimáit is gyűjtsd össze, hogy rímeket könnyebben találj!ha ezek megvannak, kreálj értelmes mondatokat, a végükre meg az előre kitalált rímeket tedd! ennyi az egész, szerintem nem nagy dolog, csak annak tűnik! sok sikert :)))
2011. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ráadásul ha könnyűzenében mozogsz még egyszerűbb mert abban sok az ismétlés :)
2011. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos kevés az amit fentebb leírtak. A legnagyobb dolog ami itt kell az a: SZÓKINCS.

Ezt nem lehet tanulni, ezt fejleszteni kell. Ezen nem segít az internet, s az sem ha csak blogokat és facebook-ot olvasol. Szépirodalmat kell sokat olvasnod:

- verseket, hogy a ritmikát megérezd

- novellát, regényt, hogy a folyamat sodrását lásd egy történetben

- olvasnod kell, hogy a szóképek összeálljanak különben, a hasonlatok sablonosak, ValóVilág-szerűek lesznek, ami egyenlő a nulla dalszöveggel. LÁSD: Fluor Tomi - Mizu.

2012. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Slash49 válasza:
Nem tudom még olvassa-e valaki, de a dal írás olyan mint a vers írás, csak nem prózai, hanem zenei, muzikális. Ahhoz hogy dalt tudj írni, úgy mint egy versnél, először végy egy kis füzetecskét, és írj bele témákat, miről írnál dalt. A volt barátodról/kedvesedről? Vagy talán a szomszéd lányról? Vagy arról, hogy az élet sem több egy apró lyukas fillérnél? Ha meg van, akkor utána gondol ki hogy hány Ch legyen(Ch= Chorus) 2? 3? Ha ezek meg vannak, akkor jöhet az első szöveg rész, a Verse. 4 soros kis valami. Általában olyasmiről kell dalolni a versében, mint amikor egy könyvnek van az előszója. Na, a Verse így viselkedik. Előzménye az eseményeknek, amik a dalban lehetnének. Utána jöhet a Ch1 Ch2. Itt már nem előzményekről dalolsz, hanem eseményekről pl. Ez után jön a Ref. (Ref=Refrén) A Refrént jól ki kell találni, mert a Refrén egy dalnak a szíve. Ha rossz a refrén, rossz az egész dal. A Refrénben sokszor előfordul, hogy a dal címéből fakad. Az-az Ha nekem van egy dalom, és az a címe hogy Éjjeli Napsugár, akkor valószínű, hogy ez állna az én Refrénemben: Éjjeli Napsugár voltál számomra, De ezt tőlem a halál elragadta. És még egy Mondatnyi szöveg. Általában 2 soros az ideális Ref. Ref után kell egy Bridge, ami vissza térő a Ref-hez. Úgy is mondhatnám hogy Híd a Ref-hez. És ennyi. Utána már csak a számozások kellenek. Általában 1x van a verse, Ch1 Ch2, 2x-3x a Ref, és nyílván hogy 2x-3x a Bridge, hiszen mint mondtam vissza térő a Ref-hez. Sok sikert.
2015. nov. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia! Én szoktam dalokat irogatni. Néha csak eszembe jut egy dallam, hozzá egy szöveg (ez gyakran a refrén), azután jön a többi, szinte magától.

Amúgy hány éves vagy?

2016. márc. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Találj ki egy témát, amit rímekbe tudsz foglalni. Nézz magyar dalszövegeket, nekem néha az segít. Ha bármi kérdésed van írj privibe nyugodtan
2019. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!