Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha valakinek az énekléstől...

Ha valakinek az énekléstől megfájdul a dolga, akkor annak rossz a technikája?

Figyelt kérdés
Ha sokat éneklek, nekem meg szokott fájdulni. Nincs ilyen problémájuk az énekeseknek? Vagy tényleg technikafüggő?
2011. júl. 29. 23:36
 1/5 anonim válasza:
megfájdul a mije?
2011. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul csinálod.Erről magadtól nemtudsz rájönni? XD
2011. aug. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez csak tipp, főleg mert nem tudom mit akarsz énekelni, és nem tudom mit kezd fájdulni, ezért csak a levegőbe próbálok diagnosztizálni. Ha valami fájdalommal jár , az nem jó, ergo valamit nem jól csinálsz, vagy olyat csinálsz ami megárt. Megerőltető a tested számára, ami hosszabb távon nem tesz jót.


Most lehet aztán fogalmad sincs mit akarok ezzel mondani, de nekem meg főleg nincs mit akarsz panaszolni , mert a "Dolga" és a "Fájdalom" iszonyú tág fogalom. Szűkítsd le a kört.

2011. aug. 6. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj, észre sem vettem, mit írtam. Megfájdul a torkára gondoltam :)
2011. aug. 19. 01:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi az a "sok".

Ha nem nagyon szoktál énekelni, csak bizonyos esetekben, és akkor hosszabb ideig, akkor szerintem elképzelhető, hogy azért fáj, mert nem nagyon "járódott be" a hangod. Erre nagyon jó megoldás a beéneklés.

pl. [link]

Az is előfordulhat, hogy nagyon torokból énekelsz. Ebben az esetben próbáld előrehozni a hangodat, és nem "beszorítani".

Ha pedig valami légúti betegséged van, és amiatt fáj a torkod, akkor igyál meleg kamillateát, inhalálj is vele, súlyosabb esetben fordulj orvoshoz :)


Remélem, segített ;D

2012. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!