Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem szól? Van nálam egy...

Barney Stinson kérdése:

Miért nem szól? Van nálam egy Szaxofon (tenor), és valamiért ahogy próbálok rajta játszani az alsó hangok nem úgy szólalnak meg, mint ahogy kéne.

Figyelt kérdés
Szóval c-dúrban alsó c-től a felsőig jól megy, majd visszafelé, felső c-től ahogy játszom g-ig tisztán szól, majd ahogy lépnék f-re olyan mintha egy két oktávval feljebb ugrott volna. A fújási technikám lehet a rossz? Csak mert haverom, aki szaxizik, neki jól szól, de nem tudunk rájönni mit ronthatok el. A válaszokat előre is köszönöm.
2011. júl. 30. 11:43
 1/2 anonim válasza:

Szia

én is altszaxofonon játszom, szerintem a fúvástechnikáddal lehet probléma. Akkor fordulhat elő ha feszesen áll a szád az oktávváltó nélkül. Amikor mélyen játszol egy kicsit lazábban fújd, szerintem úgy jó lesz.

2011. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szaxofonos aranyszabály: csak a kéz játszik, a száj nem! Ez alól van kivétel, ha a hangszer nem megfelelő minőségű.
2017. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!